Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Kamień węgielny znalazł się w murze nowego MOS-u

2017-10-21 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-21 12:19:38)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

INWESTYCJE\\\W lipcu rozpoczął się generalny remont Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Już za kilka miesięcy MOS będzie większy, a sportowcy będą mogli trenować w porządnych warunkach. W sobotę wmurowano kamień węgielny w ścianę ośrodka.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że sporty wioślarskie są bardzo mocno zakorzenione w historii Ełku. Wystarczy przypomnieć sobie sukcesy zawodników trenujących od lat 70' pod czujnym okiem Tadeusza Zemela, czy podwójnego olimpijczyka - Sebastiana Kosiorka. Oczywistym jest, że zawodnicy, aby móc rozwinąć skrzydła, potrzebują do tego odpowiednich warunków. Pod koniec lat 70 zaczęto budowę Ośrodka Sportów Wodnych. Od 1993 roku obiekt funkcjonuje pod znaną nam dzisiaj nazwą. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przez 24 lata swojej działalności wychował dziesiątki utalentowanych sportowców, którzy na przestrzeni lat rywalizowali na mistrzostwach Polski, Europy, czy nawet na olimpiadach.

Utrzymanie obiektu sportowego wymaga dużych nakładów finansowych. Od 1993 roku na terenie ośrodka nie przeprowadzono żadnego większego remontu, czego efekty zobaczyć można było gołym okiem. Kilka miesięcy temu jednak miasto obiegła dobra informacja - znalazły się środki unijne na dofinansowanie generalnego remontu MOS-u. W sobotę 21 października władze powiatu i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w ścianę powstającej hali. W metalowym pojemniku, który spoczął w murach ośrodka, znalazły się zdjęcia wszystkich sekcji sportowych oraz list opisujący inwestycję.

— Powiat ełcki pozyskał finansowanie w ramach programu współpracy z litewskim miastem Birstonas. Na przebudowę MOS-u udało się nam pozyskać ponad 3 miliony złotych — tłumaczy Marek Chojnowski, starosta ełcki. — Na pewno warto inwestować w ośrodek, bo to prawdziwa chluba powiatu. Wśród wychowanków mamy mistrzów Polski, olimpijczyków, nawet wicemistrza olimpijskiego. Budynek, który stał tutaj do tej pory, właściwie nie spełniał żadnych standardów. Sportowcy zasługują na coś lepszego, szczególnie, że niezmiennie z roku na rok osiągają wspaniałe wyniki nawet na międzynarodowych imprezach.
Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zaznacza, że najważniejszym punktem przebudowy ośrodka będzie nowa siłownia.

— Na to czekaliśmy najbardziej. Do tej pory sportowcy mieli do dyspozycji 50-metrowy pokój, o żadnym komforcie treningów nie można było mówić. Teraz to będzie powierzchnia czterokrotnie większa — wylicza Andrzej Koc. — W ośrodek na pewno warto inwestować. Pomimo różnych trudności, przez 25 lat istnienia MOS wychował prawdziwych mistrzów. Co najważniejsze, sekcja wioślarska od lat spisuje się doskonale. Nie mamy słabszych sezonów, zawsze jest się czym pochwalić. W przyszłym roku będzie się działo - 2018 rok to jubileusz 55 lat sekcji wioślarskiej i 25-lecie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Wygląda więc na to, że MOS ma w perspektywie dobry rok. Nie tylko ze względu na jubileusze - wykonawca remontu zapowiada, że budynek będzie gotowy do użytku najpóźniej w sierpniu. Remont ośrodka to nie wszystko, co zamierza zrobić starosta w celu poprawy warunków dla ełckich sportowców.

— Składamy następne projekty. W następnej transzy programu współpracy z Birstonas chcemy zdobyć finansowanie budowy nowych hangarów na sprzęt i pomostów. Czy się uda - będzie wiadomo za rok — zapowiada starosta.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. turysta z konieczek #2356422 | 213.238.*.* 22 paź 2017 18:20

  codzienny widok pasożytów na jakimkolwiek zdrowym organizmie ,przytłacza mnie bardziej niż tegoroczna pogoda

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jm #2356036 | 89.228.*.* 22 paź 2017 06:45

  obecny Panie dyrektorze. odejdz ze stanowiska !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ano #2355704 | 176.221.*.* 21 paź 2017 15:07

   kawałek hali w cenie 2 bloków mieszkalnych (wraz z działkami!) o wysokim standardzie. bez komentarza.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ador #2355629 | 46.151.*.* 21 paź 2017 12:50

   Właściwy krok we właściwym kierunku :)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages