środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Recydywista okradł osierocone i opuszczone dzieci

2017-10-23 11:03:01 (ost. akt: 2017-10-23 11:03:48)

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który ukradł z lady sklepowej puszkę z datkami charytatywnymi. Ten sam mężczyzna, wykorzystując chwilową nieuwagę pracownicy, ukradł także telefon w aptece.

Do zdarzenia doszło na początku października. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna z jednego z marketów ukradł z blatu kasy puszkę z datkami charytatywnymi. Pieniądze zbierane były na pomoc dzieciom osieroconym i opuszczonym. Straty zostały oszacowane 1 500 złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli zapisy monitoringu i ustalili przebieg zdarzenia. Rezultatem tych działań było zatrzymanie 30-latka z Ełku, który dokonał kradzieży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili także, że ten sam mężczyzna wcześniej dokonał kradzieży telefonu o wartości 800 złotych. Do tego zdarzenia doszło w aptece, gdy pracownica na chwilę odwróciła się od kasy. 30-latek wykorzystał tę sytuację i zabrał telefon leżący na ladzie.

Policjanci przedstawili mężczyźni dwa zarzuty kradzieży. Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydyw” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7,5 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages