Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Był pijany i chciał wozić dzieci

2017-10-26 13:00:02 (ost. akt: 2017-10-26 13:00:12)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Podczas kontroli autokaru policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał niecałe 0,5 promila alkoholu w organizmie i miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną do Białegostoku. Za wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Policjanci zostali poproszeni o kontrolę autokaru, który miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną z Ełku do Białegostoku. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. 30-latek miał niecałe 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Mężczyźnie zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara aresztu lub grzywny.

Przypominamy, że jeśli organizator wycieczki czy opiekun ma uzasadnione wątpliwości, co do stanu trzeźwości czy stanu technicznego, zawsze może zgłosić potrzebę kontroli. Policjanci sprawdzą wówczas także posiadane przez kierowcę dokumenty i zezwolenia. Dopiero, gdy wszystkie elementy policyjnej kontroli wypadną pozytywnie autokar może wyruszać w drogę.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages