Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Dzień Patrona w SP w Nowej Wsi Ełckiej

2017-10-27 10:21:44 (ost. akt: 2017-10-27 10:22:23)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej każdego roku w październiku obchodzony jest Dzień Patrona. Jest to święto całej szkoły. W tym dniu również uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i są pasowani na uczniów.

27.10.2009 r. Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej nadano imię Jana Brzechwy oraz sztandar. Od tego czasu dzień 27 października obchodzony jest jako Dzień Patrona.

W przeddzień tego święta na sali gimnastycznej zebrali się goście, uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły. Dyrektor powitał bardzo serdecznie wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Stało się już tradycją, że podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona klasy pierwsze składają ślubowanie.
Część artystyczną, składającą się z utworów Jana Brzechwy przygotowały dzieci z klas trzecich. Po uroczystości ślubowania oraz pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych, uczennice klasy szóstej zaśpiewały dwie piosenki oparte na wierszach J. Brzechwy: Na wyspach Bergamutach oraz Kaczkę Dziwaczkę.

Do śpiewu włączyli się wszyscy obecni na sali i tak „śpiewająco” zakończyła się uroczystość.

W klasach pierwszych odbyły się spotkania integracyjne, a rodzice przypominali sobie, jak to oni sami byli kiedyś uczniami.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspnwe

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages