Nieudana inauguracja sezonu Szczypiorniaka

2017-10-31 08:58:22(ost. akt: 2017-10-31 09:04:41)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W dniu minioną sobotę na ełckiej hali widowiskowo - sportowej o 17:00 zabrzmiał gwizdek sędziego rozpoczynający kolejny sezon III Podlaskiej Ligi Piłki Ręcznej mężczyzn, w którym do walki stanęły trzy zespoły z Warmii i Mazur. Jednym z nich był EKS Szczypiorniak.
Nasze województwo podczas pierwszej kolejki sezonu reprezentowały: Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak”, Uczniowski Klub Sportowy Jaćwingowie Gołdap oraz MLKS Czarni Olecko. Gościliśmy też dwie drużyny z Podlasia: Bestios Białystok i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Nowe Piekuty.

Wynik pierwszych minut meczu z Piekutami były całkowicie kontrolowany przez ełczan. Działalo wszystko: obrona, atak, bramkarz. W 12. minucie EKSS prowadził już 9:4. Jednakże Piekuty zaczęły pogoń wykorzystując brak ogrania i kondycji ełckich zawodników. Do przerwy na tablicy widniał wynik 14:13 dla Szczypiorniaka.

Po przerwie Piekuty w dalszym ciągu atakowały, wprowadzając zamieszkanie w szeregach Szczypiorniaka. Obie drużyny popełniały dużo błędów w ataku i defensywie, jednakże to Szczypiorniak gonił wynik. W 46. minucie ełczanie doprowadzili do remisu 22:22 i gdy już myśleli, że passa się odwróciła, trzy dwuminutowe kary dla dwójki ełckich zawodników oraz wykluczenie z dalszej gry kapitana EKSS Kamila Jabłońskiego właściwie przekreśliło pozytywny wynik inauguracyjnego meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:29 dla gości.

Uczestnictwo Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak” współfinansowane jest z budżetu urzędu miasta Ełku i Starostwo Powiatowe. Następny mecz Ełczanie zagrają 11 lub 12 listopada w Białymstoku.