Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Uczniowie pierwszych klas nie zapomną już o drugim śniadaniu

2017-11-02 11:07:12 (ost. akt: 2017-11-02 11:49:18)

Jak co roku, gazeta "Rozmaitości Ełckie" organizuje akcję pod hasłem "Pamiętaj o drugim śniadanku". Przez dwa tygodnie jeździliśmy do ełckich podstawówek i rozdawaliśmy pierwszakom kolorowe pudełka na drugie śniadanie.

Akcja "Pamiętaj o drugim śniadanku" od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, ale również wśród naszych partnerów. Dlaczego? Powód jest prosty, propagujemy zdrowie. Przy okazji akcji przypominamy pierwszoklasistom, że śniadanie daje energię na cały dzień. Przekazujemy im także cenną wiedzę na temat dobrze skomponowanej diety i zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu. Drugie śniadanie sprzyja też kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych u dziecka — a dzięki pudełeczkom maluchy będą pamiętać, aby włożyć tam coś zdrowego i wartościowego.

Pierwsze wizyty w ełckich szkołach podstawowych już za nami. Na "pierwszy ogień" poleciały Szkoły Podstawowe nr 9 i 6 w Ełku. Naszą akcję wsparła firma Impress Decor z Ełku. To przedstawiciel tej firmy, Pan Krzysztof Bogdanowicz, wybrał się z nami do dwóch podstawówek i rozdał pudełka ponad 120 dzieciom w sześciu różnych klasach! Po reakcjach dzieci można wnioskować, że prezenty się spodobały, a lekcja o zdrowym odżywianiu nie zostanie przez nie zapomniana. Taką nadzieję ma sponsor pudełeczek.— Po raz kolejny bierzemy udział w akcji, która na stałe wpisała się do naszego kalendarza wydarzeń ważnych i jednocześnie ciekawych. Spotykając się z pierwszakami widzimy, że szkoła to dla nich wielka przygoda i wizyta z pudełkami-niespodziankami czyni ją jeszcze bardziej interesującą. Mamy nadzieję, że dzieciaki wezmą sobie do serca cenną lekcję, a rodzice będą codziennie wkładać im do pudełek coś zdrowego — mówi Krzysztof Bogdanowicz z Impress Decor.Byliśmy również w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku i oraz w placówce w Nowej Wsi Ełckiej. Razem z nami pudełeczka z niespodzianką rozdawała Pani Edyta Bańkowska-Bobryk z firmy Energoutil. Dzieci obiecały nam, że będą przypominać rodzicom, żeby zawsze pakowali do kolorowych pudełek coś pysznego. I, przede wszystkim, zdrowego.

— Kolejny rok bierzemy udział w akcji "Pamiętaj o drugim śniadanku". Pudełeczka ze zdrową przekąską kosztują niewiele, a naprawdę przyjemnie jest obdarować nimi dzieci. Teraz dużą rolę odgrywają rodzice pierwszoklasistów, bo to oni muszą pilnować, aby ich pociechy jadły zdrowe, pożywne drugie śniadanko — przypomina Pani Edyta z firmy Energoutil.Naszą akcję "Pamiętaj o drugim śniadanku" wsparło również ełckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych zarządzane przez prezesa Edwarda Wendę. Dzięki niemu pudełeczka trafiły do pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.— Dzieci są naszą przyszłością, a im zdrowsze będzie społeczeństwo za kilka, kilkanaście lat, tym lepiej dla nas wszystkich — mówi Edward Wenda, prezes PUK. — Coraz częściej zwracamy uwagę na skład kupowanych produktów, czytamy etykiety bo staramy się, żeby jeść to, co zdrowe, co zawiera jak najmniej chemii. Powinniśmy tego uczyć już naszych najmłodszych. A ta akcja przypominająca o zdrowym drugim śniadanku, w której bierzemy udział już po raz kolejny, idealnie się w to wpisuje.Ostatnio odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku. Towarzyszył nam Waldemar Roszkowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Świt" w Ełku. Sponsor rozmawiał z dziećmi o zdrowym odżywianiu, a na końcu rozdał pierwszakom kolorowe pudełka ze zdrową niespodzianką. Na końcu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie!

— Dzieci wydawały się być bardzo zadowolone ze spotkania z nami i z pudełek ze zdrową niespodzianką — mówi Waldemar Roszkowski, ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Świt" w Ełku. — Cieszy mnie bardzo, że przyczyniliśmy się już kolejny rok z rzędu do edukowania młodzieży o zdrowych nawykach żywieniowych. Bardzo ważny przy akcji "Pamiętaj o drugim śniadanku" jest fakt, że w równym stopniu co do dzieci, trafia ona do ich rodziców. To oni powinni pamiętać zawsze o tym, żeby dzieciaki w szkole nie chodziły głodne.Z naszą akcją odwiedziliśmy również uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Kolorowe pudełeczka rozdał dzieciom pan Grzegorz, przedstawiciel sponsora żwirowni "Liczę na cud" z Chrzanowa koło Ełku.Dzięki wsparciu Artura Wnukowskiego, właściciela żwirowni, pudełeczka na drugie śniadanie ze zdrową przekąską w środku trafiły również do uczniów ze szkół z powiatu ełckiego - ze szkół w Stradunach, Woszczelach i Starych Juchach.
— Chętnie wspieram takie akcje. Każdy musi się dobrze odżywiać żeby być zdrowym, a zwłaszcza dzieci. W szkole muszą się uczyć, a to jest ciężka praca. Aby mogły się skupić na nauce, nie mogą być głodne. Dzięki tym pudełeczkom mam nadzieję, że nigdy nie zapomną o zabraniu drugiego śniadanka z domu — mówi Artur Wnukowski.W akcję skierowaną do pierwszaków włączył się również Józef Gajek, właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego. Dzięki niemu pudełeczka trafiły do uczniów szkoły w Prostkach.

— Od lat uczestniczymy w akcji "Nie zapomnij o drugim śniadanku", bo rozumiemy, jak ważne jest nauczenie dzieci w młodym wieku odpowiedniego odżywiania się — mówi Józef Gajek. — I chociaż pudełka ze zdrowym jedzeniem będą nosić dzieci, to ta akcja skierowana jest w dużej mierze do rodziców. To oni powinni zawsze pamiętać, by dać dzieciom możliwość odpowiedniego "zasilenia" organizmu do nauki w szkole. Wiadomo, że dziecko głodne w szkole nie będzie myśleć o nauce, a o jedzeniu. Pudełka są kolorowe i na pewno będą się rzucać w oczy. Mam nadzieję, że akcje takie jak "Nie zapomnij o drugim śniadanku" przyczyniają się do rozwoju świadomości o odżywaniu wśród uczniów z naszego powiatu.Niestety, wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. W tym roku to już koniec naszej akcji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich wychowawcom za bardzo ciepłe przyjęcie i okazję do miłego spotkania. Oczywiście nie byłoby naszej akcji, gdyby nie sponsorzy i współpracownicy. Dziękujemy, że znów stanęliście na wysokości zadania i ruszyliście z nami w tournee po ełckich podstawówkach. Pozostaje nam życzyć wszystkiego zdrowego. I do zobaczenia za rok!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages