Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Czy bez rozmowy można się obejść?

2017-11-03 11:20:49 (ost. akt: 2017-11-03 11:21:10)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

"Najlepsze są takie filmy, na których ludzie albo się śmieją, albo płaczą" - Til Schweiger.

Na takie pytanie postanowiła odpowiedzieć grupa filmowa "Fani kina i filmu" z Prostek, która 23 października 2017 roku udała się do Kina Planet Cinema w Ełku na film animowany pt. "Emotki". Swoją obecność w kinie zawdzięcza kierownictwu kina, które - od pewnego czasu - wspiera jej działania darmowymi wejściówkami na wybrane przez nich filmy.

Swój przyjazd do ełckiego kina poprzedziła wykonaniem kilku działań. Jednym z nich była prelekcja dla całej grupy na temat historii filmu animowanego wygłoszona przez koleżankę z grupy - Oliwię Kudzin. Posileni dużą ampułką wiedzy oraz babeczkami upieczonymi przez jedną z mam, przystąpili do kolejnego - drugiego już - działania. Wykonali - każdy dla siebie - nieco większe emotki, które z kolei przykleili do swoich bluz, sweterków, ... , z którymi weszli do kina, a potem na salę. Tego dnia, obecna była z nimi, najmłodsza członkini grupy - Karina, która uczęszcza do przedszkola. Po projekcji filmu wszyscy udali się do znajdującego się w pobliżu kina KFS, aby podyskutować na temat obejrzanego filmu i odpowiedzieć na postawione - wcześniej - pytanie. Nie obeszło się bez sporów pomiędzy zwolennikami komunikacji słownej a zwolennikami komunikacji graficznej. Wspólnie jednak ustalono, że nic nie jest w stanie zastąpić najzwyklejszej rozmowy, może ją jedynie sprawić przyjemniejszą lub łatwiejszą w odbiorze.

Zainspirowani filmem, którego tematyka nawiązywała do jednego z najważniejszych w ich życiu priorytetów - TIK-u -, postanowili nie wysyłać, ale rozdawać w swojej szkole emotki czyli uśmieszki. W szkole pojawiło się dużo uśmiechu i zagościła radość. Mały i sympatyczny emotek stał się bohaterem dnia i przyczyną radości wielu ludzi.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages