Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Mieszkańcy zabiorą głos. We wtorek druga rozprawa administracyjna w sprawie przebudowy Wojska Polskiego

2017-11-06 15:04:18 (ost. akt: 2017-11-06 16:00:49)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

We wtorek 7 listopada o godzinie 18:00 w ełckim ratuszu odbędzie się druga już rozprawa administracyjna z udziałem mieszkańców Ełku. Będzie się toczyć dyskusja o rozbudowie ul. Wojska Polskiego.

Zobacz także: 300 drzew w centrum pójdzie pod piłę? Trwa debata o przyszłości ul. Wojska Polskiego 300 drzew w centrum pójdzie pod piłę? Trwa debata o przyszłości ul. Wojska Polskiego Trwają prace nad planami przebudowy ul. Wojska Polskiego. Gruntowny remont głównej arterii Ełku wiązałby się z potrzebą wycięcia kilkuset drzew...
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozprawie administracyjnej, podczas której mieszkańcy miasta mieli okazję do wypowiedzenia się na temat projektu rozbudowy ul. Wojska Polskiego w Ełku. Gruntowny remont głównej arterii Ełku wiązałby się z potrzebą wycięcia kilkuset drzew w centrum miasta. W najbardziej drastycznym wariancie mowa o ponad 300 drzewach.

Frekwencja na pierwszej rozprawie była niska, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, władze miasta zapraszają na drugą rozprawę, która odbędzie się we wtorek 7 listopada o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku.

Dodatkowo, Urząd Miasta jeszcze do 9 listopada umożliwia zapoznanie się z dokumentacją i złożenie swoich uwag. Te później rozpatrzy prezydent Ełku. Aby zobaczyć dokumentację i wyrazić opinię, należy się udać do urzędu miasta, do pokoju numer 373 w godzinach 8:00-15:00.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Konon #2369338 | 94.254.*.* 7 lis 2017 19:37

  Niech nie robią niczego. Ostatnio jechałem ul. Suwalską po remoncie. Górki, dolinki, ogólnie trzęsiawka. Na kaca można puścić pawia. Po co naprawiać jak oddaje się bubel. Tomek, ustal proszę o co chodzi? Bo zabrakło poziomic?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Ełczanin #2368773 | 5.172.*.* 7 lis 2017 07:16

   Przebudowa Wojska Polskiego jest konieczna, napewno nikt nie zaprzeczy, ale czy to jest teraz najpilniejsza sprawa? Obecnie już ruch na tej ulicy jest bardzo duży, zaczynając remont korki będą jeszcze większe, a więc nalezy najpierw pomysleć o alternatywnym przejeździe, aby ułatwić mieszkańcom życie codzienne. Gotowy jest przecież projekt budowy ulicy Norwida od Biedronki przy rondzie Kilińskiego/Grajewska/Przemysłowa do połączenie z ulicą Dąbrowskiego/Kościuszki przy szpitalu wojskowym i Galerii Brama Mazur. Wypadałoby rozsądnie wybudować najpierw tą drogę , a później zająć się Wojska Polskiego. Chyba warto pochylić się nad taką kolejnością.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ano #2368538 | 176.221.*.* 6 lis 2017 19:14

    co tak płaczecie za tymi drzewami? a co to są za drzewa, że szkoda wycinać? nie wiem czy sie kiedykolwiek przyglądaliście tym drzewom, np. kilka (początek ul. W.P. jest murowanych. tak, murowanych, w środku zamiast pnia jest zaprawa i cegły. także skończcie ten żałosny lament o te kilka nędznych drzew. nawierzchnia aż prosi się o remont, tak duże miasto, a nie ma ścieżek rowerowych.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Tomek #2368449 | 81.190.*.* 6 lis 2017 17:43

     Czas najwyższy zrobić z tą ulicą porządek , nie dośc że od lat nie remontowana to jeszcze przy banku tworzy się jezioro po opadach deszczu . Mi projekt się podoba , a jak to będzie wyglądać po poprawkach czy takie zajdą to zobaczymy jutro na spotkaniu warto być a nie potem narzekać . Za skrzyżowania ul . Wojska Polskiego - Armi Krajowej - Zamkowa , plus WP - Puławskiego i nowe skrzyżowanie przy Wieży Ciśnień tylko pogratulować będzie przynajmiej bezpieczna ulica . Największe emocje wzbudzi jutro wycinka tych drzew , dlatego fajnie że Prezydent jutro nas zaprasza na te spotkanie .Oby wszyscy się dogadali , ktoś napisał ostatnio że ta ulica nie wymaga przebudowy , zostawie to bez komentarza , ta osoba chce remontu ul . Sikorskiego i swiateł na dwóch skrzyżowaniach odpisałem tej osobie że nie ma w planach remontu ul . Sikorskiego a tym bardziej swiateł , może w przyszłości ale nie teraz bo szybciej zrobią przebudowę ul . Dąbrowskiego z nowym tunelem plus ścieżki rowerowe także tak to będzie wygląało .

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages