Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Niezwykłe spotkanie w "Ekoludkach"

2017-11-08 10:10:45 (ost. akt: 2017-11-08 10:11:08)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

W dniu 3 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" z grupy "Muchomorki" obchodziły "Dzień Dyni". Z tej właśnie okazji miały zaszczyt gościć u siebie starszych kolegów z 2d gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1.

Wśród wszystkich dzieci ubranych na pomarańczowo lub w dyniowe stroje można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Na początku zajęć każdy przedszkolak "wylosował" sobie swojego opiekuna z grupy gimnazjalistów. Następnie wszyscy brali udział w dyniowych zawodach: toczenie dyni, segregacja pestek dyni i słonecznika na czas, klasyfikacja dyń itp. W czasie dyniowego dnia nie mogło zabraknąć również degustacji ciast, babeczek i owoców, które wcześniej zostały przygotowane przez maluchów oraz ich starszych kolegów. Tego dnia panie zorganizowały również zajęcia plastyczne, w czasie których każdy maluch wraz ze swoim starszym kolegą wykonał dyniowego stwora. W tym zadaniu każdy wykazał się wielką wyobraźnią, pomysłowością, a przede wszystkim wspaniałą współpracą.

„Dzień Dyni” pokazał wszystkim wielką różnorodność dyń, wzbogacił wiedzę na ich temat, zachęcił wszystkich do spróbowania dyniowych potraw, ale co najważniejsze pozwolił na wspaniałą wspólną zabawę, w której zaangażowane były wszystkie dzieci niezależnie od wieku. Młodzież gimnazjalna wykazała się niezwykłą cierpliwością, pomocą, empatią oraz opiekuńczością wobec maluszków!

Serdecznie dziękujemy klasie 2d gimnazjum oraz ich paniom Emilce Górskiej i Kasi Kowalskiej za super inicjatywę!

Magda Kosak


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages