Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Czytanie dzieciom w Małych Odkrywcach

2017-11-10 10:43:48 (ost. akt: 2017-11-10 10:43:29)

Autor zdjęcia: Anna Studzińska

Październik w grupie "Motyle" Miejskiego Przedszkola "Mali Odkrywcy" w Ełku był miesiącem, w którym przedszkolacy wraz z rodzicami uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Przez miniony miesiąc każdego dnia rodzice rano lub po południu mieli możliwość przeczytać bajkę przed małą publicznością. Wśród odtwarzanych utworów nie zabrakło bajek z dzieciństwa rodziców w tym "Bolek i Lolek", bajki z serii "Poczytaj mi mamo - Agnieszka opowiada bajkę, "Wilk i Zając - czekaj ja ci pokażę", "Przygody Koziołka Matołka", ulubionych bajek Disney'owskich dzieci - "Kraina Lodu", "Myszka Mickey i przyjaciele", znanych i lubianych wierszy polskich autorów - Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Zaciekawienie książka było duże, tym bardziej, że każdego dnia mali czytelnicy mieli okazję spotkać się z inna literaturą. Wśród wielu dzieci zainteresowanie czytelnictwem wzrosło, o czym świadczą zdania rodziców oraz wyrażenie chęci przez dzieci, aby czytać podobne utwory w domu, co według niektórych rodziców ma niewątpliwy związek z przeprowadzona akcją. A dlaczego warto czytać dzieciom? Nauczycielki z przedszkola "Mali Odkrywcy" p.Beata Jastrząb i p. Emilia Kacperska przypominają, iż czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne dzieci, buduję więź rodzic-dziecko, a odpowiednio dobrana literatura rozwija nie tylko słownictwo dziecka, ale też jego wiedzę o świecie oraz wskazuje odpowiednie wartości moralne. Kolejna taka akcja z pewnością już niedługo...

Beata Jastrząb
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages