Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Pasowanie na Przedszkolaka w Małych Odkrywcach

2017-11-10 10:44:59 (ost. akt: 2017-11-10 10:44:37)

Autor zdjęcia: Anna Studzińska

Dnia 27.10.2017r. w Miejskim Przedszkolu "Mali Odkrywcy"w Ełku odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka".

Z tej okazji przedszkolaki z grupy "Motyle" przygotowały program artystyczny pod opieką Emilii Kacperskiej i Beaty Jastrząb. Dzieci wystąpiły w nowej roli przedszkolak-aktor, który tańczy , śpiewa i recytuje.

Przedszkolacy wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością,wśród której nie zabrakło rodziców, rodzeństwa oraz dziadków. Dzieci jako niespodziankę dla przybyłych gości przygotowały taniec z chustami do muzyki poważnej J.Strauss'a "Trisch trasch Polka", czym wyywołały gromkie brawa swoich najbliższych. Nauczycielki po części artystycznej przysporzyły także rodzicom stresu, gdyż przeprowadziły wśród nich egzamin przed wszystkimi obecnymi na sali, który miał potwierdzić ich wiedzę na temat przedszkola i znajomości ich dzieci. Następnie rodzice uroczyście złożyli przysięgę bycia najlepszym rodzicem.

Wreszcie przyszła kolej na małych przedszkolaków, którzy z niecierpliwością i podekscytowaniem powtarzali za Panią Dyrektor Ireną Wierzbicką słowa przysięgi. Następnie oficjalnie każde z dzieci przed gronem obecnych zostało pasowane "zaczarowanym ołówkiem" na przedszkolaka, otrzymując gratulacje oraz pamiątkowy dyplom.

Na koniec uroczystości dzieci zostały nagrodzone oklaskami jak również niespodziankami w postaci nagród rzeczowych. Finalnie każde z dzieci wraz z jednym z rodziców wzięło udział w zabawie "Piraci z Karaibów", w trakcie której wybrały się w wyimaginowaną podróż na wyspę skarbów, poruszając się w rytm muzyki parami po sali, imitując wycieczkę łodziami. Nagrodą-skarbem okazał się kufer słodkości, który dzieci odnalazły i podzieliły pomiędzy sobą. Wszyscy zarówno dzieci, jak i dorośli w trakcie spotkania świetnie się bawili oraz entuzjastycznie wiwatowali.

Beata Jastrząb
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages