Piątek, 24 listopada 2017. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Brąz i srebro dla ełckich judoków!

2017-11-13 11:00:00 (ost. akt: 2017-11-13 11:26:06)

SZTUKI WALKI\\\ Młodzi judocy rywalizowali w Pucharze Polski. Ełczanie Maja Gutowska i Marcel Lewandowski spisali się doskonale i zdobyli dwa medale.

W miniony weekend w Gdyni odbył się XVI International Judo Baltic Cup. Impreza rozgrywana jako Puchar Polski Młodzików, Juniorów młodszych i Juniorów.
Zgłoszonych do zawodów w Gdyni zostało przeszło 1100 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Klub Judo Shamo Ełk i MKS Żak Ełk wystawiły silne reprezentacje. Jedną z walczących ełczanek była Maja Gutowska. Młoda zawodniczka wywalczyła brązowy medal w kategorii -48kg młodziczek. Natomiast w turnieju dzieci, który odbywał się drugiego dnia zawodów, srebrny medal w kategorii U13 (roczniki 2005-2006) -42kg wywalczył ełczanin Marcel Lewandowski.

— Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Gratuluję świetnej postawy i wspaniałych wyników. Dziękujemy też Urzędowi Miasta Ełku za pomoc w współfinansowaniu wyjazdu na turniej — dodaje trener Krzysztof Sosnowski.