Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Młodzi sportowcy pochwalili się swoimi sukcesami

2017-11-14 09:00:00 (ost. akt: 2017-11-14 09:48:29)
Młodzi sportowcy i ich trenerzy otrzymali od prezydenta i starosty drobne upominki.

Młodzi sportowcy i ich trenerzy otrzymali od prezydenta i starosty drobne upominki.

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

SPORT\\\ W poniedziałek w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta miasta oraz starosty ełckiego z zawodnikami z sekcji sportowych MOS EŁK, którzy osiągnęli największe sukcesy w tym roku.

Wioślarstwo, żeglarstwo, pływanie i lekka atletyka - te cztery dyscypliny sportowe trenują młodzi zawodnicy w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Jest to jeden z klubów, który może pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami swoich wychowanków. W poniedziałek zawodnicy i trenerzy spotkali się z władzami miasta i powiatu, żeby pochwalić się zdobytymi w tym roku tytułami i medalami.

— Myślę że pieniądze jakie otrzymujemy od samorządów zostały dobrze spożytkowane — mówi Andrzej Koc, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku. — Są wśród nas najlepsi z najlepszych, młodzież formatu mistrzowskiego, medaliści mistrzostw Polski. Na swoim koncie mają osiągnięcia niebagatelne. Nie każdy ma możliwość awansować do mistrzostw Polski, a co dopiero dobrze reprezentować nasz klub i zdobywać medale.

Jak wyliczali trenerzy młodych sportowców, sukcesów nie brakuje. Wystarczy chociaż wspomnieć o ośmiu medalach zdobytych przez wioślarzy na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach.

— Jesteście wizytówką naszego miasta. Olimpijskie tradycje UKS MOS do czegoś zobowiązują. Cieszę się, że trenerzy z najwyższej półki potrafią wycisnąć z was tyle sił, żebyście osiągali jak najlepsze wyniki — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

— Praca, którą trenerzy z wami wykonują przynosi efekty. Jesteście chlubą nas wszystkich i nie macie sobie równych — dodaje Marek Chojnowski, starosta ełcki.

Jak przyznają trenerzy, zawodnicy, zwłaszcza wioślarze, podczas tegorocznych startów pokazali najwyższy poziom.

— Nasze zawodniczki zdeklasowały wszystkich rywali. Czasami było trochę łez, trochę złości, ale były i medale — mówi Sebastian Kosiorek, trener ełckich wioślarzy.

Zawodnicy UKS MOS Ełk to nie tylko wyśmienici sportowcy, ale i dobrzy uczniowie. Jak mówią trenerzy - są zarówno sumienni i obowiązkowi podczas treningów, jak i w nauce w szkole.

tom
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages