Siatkarki gimnazjum sportowego najlepsze w Ełku

2017-11-17 10:03:31(ost. akt: 2017-11-17 10:05:17)

Autor zdjęcia: Jarosław Andrzejewski

10 listopada w hali SP 2 na Małeckich obyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w piłkę siatkową dziewcząt szkół gimnazjalnych i VII klas SP. W zawodach wystartowało po raz pierwszy w historii aż 11 drużyn, ponieważ grały wszystkie gimnazja i uczennice VII klas szkół podstawowych.

Siatkarki gimnazjum sportowego zdobyły mistrzostwo miasta i tym samym awansowały do mistrzostw rejonu! Turniej został rozegrany systemem brazylijskim.
Mecze półfinałowe jak i finał były bardzo zacięte, ponieważ półfinał został rozstrzygnięty dopiero po tiebreaku wygranym 18:16 z SP 1, jak również finał rozstrzygnął się w tiebreaku, który dziewczyny ze sportówki wygrały do 9 z SP 4. W meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się dziewczęta z SP 1, które pokonały Gimnazjum nr 4.