Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Ogólnopolski Dzień Seniora w "Ekoludkach"

2017-11-18 12:48:19 (ost. akt: 2017-11-18 13:21:07)

Autor zdjęcia: Anna Mścichowska

15 listopada w MPiŻ „Ekoludki” w grupach 4-latków: „Muchomorki” i „Tygryski” gościliśmy seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku z okazji Dnia Seniora.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora mają na celu kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowania wszelkich działania zapewniających im godne życie. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Panie zapoznały dzieci z pełną emocji książką pt. „Pożar”, którą maluchy słuchały z ogromnym zaciekawieniem, po czym wspólnie omówiły jej treść. Następnie seniorki opowiedziały przedszkolakom jak w dawnych czasach funkcjonowały i wyglądały przedszkola oraz jakie dostępne były zabawki. Dużym zaskoczeniem dla dzieci było zaprezentowanie przez seniorki swoich zabawek z dzieciństwa, przy którym opisały zdarzenia związane z tymi zabawkami.

Zajęcia przyniosły wiele pozytywnych emocji, były również chwile wzruszenia, związane m.in. z podarowaniem przez seniorki dla maluchów swoich zabawek z dzieciństwa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki odśpiewały „Sto lat” i wręczyły laurkę wraz z podziękowaniem. Wizyta była bardzo udana.

Anna Mścichowska, Magda Kosak

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Mscichowska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages