Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Przyjdź i zobacz, jak może wyglądać skwer przy ul. Słowackiego

2017-11-21 08:54:45 (ost. akt: 2017-11-21 10:11:44)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Prezydent Ełku zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną zaprezentowane wstępne koncepcje zagospodarowania skweru im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka", w pobliżu dawnego kina "Polonia".

Spotkanie odbędzie się w środę 22 listopada o godzinie 18 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ełku. Wstępne koncepcje zagospodarowania skweru im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka", zlokalizowanego przy ul. Słowackiego w pobliżu dawnego kina "Polonia" powstały w oparciu o wnioski i sugestie mieszkańców, które pracownicy Urzędu Miasta w Ełku zebrali podczas konsultacji społecznych organizowanych metodą Planning form Real 13 maja.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Ełku, projektanci odpowiedzialni za kształt wstępnych koncepcji.

— Serdecznie zapraszamy mieszkańców Śródmieścia, szczególnie tych, którzy wzięli aktywny udział w majowych konsultacjach społecznych. Podczas spotkania zostanie przedstawiona prezentacja wyjaśniająca założenia obu koncepcji oraz istotne rozwiązania funkcjonalne zaproponowane przez projektantów. Celem spotkania jest poznanie opinii mieszkańców dotyczących pomysłów na zagospodarowanie skweru — zapraszają miejscy urzędnicy.

Dla wybranej koncepcji zostanie opracowany Program Funkcjonalno-Użytkowy, który będzie stanowił podstawę do opracowania pełnej dokumentacji technicznej.

Mieszkańcy ocenią dwie koncepcje zagospodarowania skweru. Pierwsza to park rekreacyjny, druga zakłada stworzenie w tym miejscu kompleksu ozdób opartych na instalacjach wodnych.

— Środowe spotkanie będzie kluczowe, ponieważ w oparciu o ocenę projektów przez mieszkańców wybierzemy jedną z dwóch przedłożonych koncepcji. Dlatego tak ważna dla nas jest obecność ełczan na spotkaniu w ratuszu — dodaje Artur Urbański, zastępca prezydenta miasta. I dodaje, że urzędnicy chcą zachować historyczny charakter tego miejsca.

Więcej szczegółów: TUTAJ

tom, mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2379558 | 81.190.*.* 22 lis 2017 01:30

  Ale z tym skwerem jest wszystko w porządku. Ciekawe co kryje się pod pojęciem parku rekreacyjnego...a instalacja wodna jest tam niepotrzebna - kosztowna zabawka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Radecky #2379301 | 93.105.*.* 21 lis 2017 18:34

  Bida w Ełku, ponieważ Prezydent bierze się za sprawy najłatwiejsze ale zarazem mniej istotne. Chleba nie igrzysk Panie Prezydencie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. miszakaniec #2379130 | 83.9.*.* 21 lis 2017 15:27

  Jesteśmy spokojni o inwestycje Techno Park ma to na uwadze. Zabraknie miejsca na fabryki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. edek #2379054 | 91.245.*.* 21 lis 2017 14:13

  A może by tak Pan Prezydent uporządkował skwer przy dworcu PKP, który od 4 lat jest rozgrzebany. Tam też mieszkają ludzie i przybywają turyści. Nie ma nawet chodnika , żeby dojść ze stacji na ul Armii Krajowej - wstyd i hańba. O światłach już nie wspomnę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. XXX #2378806 | 176.221.*.* 21 lis 2017 09:33

  Niech Prezydent zajmie się przyciąganiem INWESTORÓW a nie kolejnym upiększaniem miasta. Wszystko ma swój smak i czas ! Wizerunkowo może to i dobre dla turysty który zahaczy o Ełk jadąc do Giżycka lub Mikołajek. A Władze potem zadowolone bo taki GOŚĆ pisze jak Ełk się rozwija a ja pytam pod jakim względem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages