środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Białe Lilie trafiły do zasłużonych ełczan

2017-11-23 20:32:56 (ost. akt: 2017-11-23 21:07:04)

Za nami jedenasta edycja gali Białej Lilii. Prezydent Tomasz Adrukiewicz i przewodniczący Rady Miasta Dariusz Wasilewski wręczyli nagrody za osiągnięcia w roku 2016 lub całokształt działalności na rzecz naszego miasta. Na uroczystej gali w Ełckim Centrum Kultury rozdano statuetki w ośmiu kategoriach.

Już po raz jedenasty rozdany nagrody Białej Lilii, które przyznawane są za wybitny wkład w rozwój o promocję Ełku. Ideą jest wyróżnienie osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą miastu oraz jego mieszkańcom, przyczyniając się do promowania Ełku. W tym roku uroczystość odbyła się 23 listopada, tradycyjnie już w Ełckim Centrum Kultury. Kapituła złożona z przedstawicieli miasta oraz laureatów nagrody z lat poprzednich przyznała statuetki w ośmiu kategoriach.

W kategorii Postawa Godna Naśladowania wyróżnienia przyznano Elżbiecie Koc i Arturowi Bućko. Statuetka natomiast trafiła do Teresy Sekuły, znanej w mieście działaczki społecznej i wolontariuszki.

Nagrodę specjalną otrzymał ks. biskup Romuald Kamiński. Z kolei wyróżnienia w kategorii Artysty Roku trafiły do Kacpra Kasprzaka i ks. prof. Jerzego Sikory. Statuetkę w tej kategorii odebrał Wojciech Kujawski, autor wielotomowej książki "Pojezierze Ełckie".

— Jestem wzruszony nagrodą, serdecznie dziękuję. Przyjechałem do Ełku 20 lat temu, nie miałem zamiaru zostawać długo. Ale zakochałem się w tym mieście i całym regionie, nie wyobrażam sobie życia nigdzie indziej — mówił podczas wręczenia statuetki Wojciech Kujawski.

Sportowcem Roku został Mateusz Kasztelan, wychowanek UKS MOS EŁK i Mistrz Europy juniorów w pływaniu. Wyróżnieni w tej samej kategorii zostali Kamil Birgiel i Mateusz Tworkowski.

Mecenasem Sportu została firma Dar-Tech. Dariusz Szrejter, właściciel firmy, w 2016 roku sponsorował wiele drużyn, między innymi juniorską ekipę Mazurskiego Klubu Sportowego, gdy ta grała na szczeblu centralnym. Przedsiębiorcą Roku został natomiast zmarły niedawno śp. Janusz Kantowicz, właściciel firmy EŁMEX budującej drogi. Statuetkę w jego imieniu odebrała wdowa po przedsiębiorcy i szanowanym ełczaninie.

W kategorii Ambasador Ełku wyróżnienie kapituła przyznała dr Alfonsowi Bobowikowi. Z kolei tegorocznym laureatem został Marcin Miller, lider zespołu "Boys" znanego w całej Polsce i prekursor nurtu disco-polo.

— Jestem dumny z tego, że stąd pochodzę. Urodziłem się w Prostkach, ale Ełk to moje najukochańsze miejsce na całym świecie. Zawsze podkreślam, że jestem stąd. Ełk jest wspaniały, nie ma potrzeby wyjeżdżać nad morze czy w góry, w Ełku jest wszystko, czego dusza zapragnie. Dziękuję za tę nagrodę, nie spodziewałem się jej i tym bardziej jestem poruszony — powiedział do zgromadzonych gości Marcin Miller.

Między wręczaniem kolejnych statuetek był czas na część artystyczną. Publiczności zaśpiewała Klaudia Mużyło w akompaniamencie Kacpra Kasprzaka. Była też muzyczna niespodzianka. Marcin Miller zagrał z Kacprem Kasprzakiem balladową wersję hitu... "Jesteś szalona".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szperacz #2382392 | 89.228.*.* 25 lis 2017 08:35

    Brawo za Białą Lilię dla pana dr. Alfonsa Bobowika za jego wkład o pamięci pierwszych Ełczan w Ełku i powiecie ełckim, za jego ciężką pracę w umacnianiu polskości i patriotyźmie do naszego ukochanego miasta na Mazurach a także pana Wojciecha Kujawskiego za jego książki albumy o Pojezierzu Ełckim które są drogowskazem jak rozwijała się obecna nasza ,,mała ojczyzna''. Następnym razem na Białą Lilię zasłużył pan Rafał Żytyniec którego prace o naszym regionie są znane nie tylko u nas ale i w wielu poważnych czasopismach w Polsce np. Mówią Wieki lub Pomcnik Historyczny Polityki itd.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages