Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

W gościnnej i przyjaznej Rumunii

2017-11-27 09:48:55 (ost. akt: 2017-11-27 09:49:42)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

W Vaslui - ciekawym zakątku świata, pełnym malowniczych krajobrazów, tradycyjnych zwyczajów i historycznych budowli odbyła się druga wizyta partnerska ełckiej "Czwórki" w ramach programu Erasmus Plus/Partnerstwa Strategiczne Szkół Akcja KA2 „Bullying: I don’t stay! Yes to friendship”.

W tygodniowej wizycie (12-18 listopada) uczestniczyły pięcioosobowe delegacje z Portugali, Włoch i Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Barbara Dziuba, Justyna Jagielska oraz uczniowie: Białozierski Maksym (VI c), Walczuk Krzysztof (VII a) i Aleksander Lewoń (VIIa). Rumuńskie działania edukacyjne zostały ukierunkowane na pozyskiwanie przez uczniów informacji, związanych z występowaniem i skutkami bullingu. Międzynarodowe zespoły wykonały plakaty do omawianej tematyki. Za pomocą dramy młodzi Europejczycy ukazali sytuacje związane z przemocą rówieśniczą, skomponowali song o bullingu. Mieli również sposobność obejrzenia scen teatralnych nawiązujących do omawianej tematyki w wykonaniu uczniów goszczącej szkoły.

Owocem wizyty było stworzenie strony internetowej jako bazy i źródła informacji oraz wsparcie w problematyce dotyczącej przemocy w szkole (bullyingu), przeznaczonej dla różnych grup docelowych. W trakcie pobytu uczestnicy zaprezentowali swój kraj ,miasto i szkołę. Gościli u Burmistrza Vaslui, poznawali historię narodu rumuńskiego zwiedzili muzeum Stefana Cel Mare w Vaslui, muzeum historyczne i planetarium w Bârlad oraz muzeum etnograficzne i współczesnej sztuki malarskiej w Jassy. Poznawali kulturę ludową, rumuńskie pieśni i tańce w wykonaniu zespołu folklorystycznego oraz uczestniczyli w koncertach muzycznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli partnerskiej szkoły. Długo pozostanie w pamięci wyjątkowi gospodarze i ich gościnność.

Wizyta realizowana była ze środków Unii Europejskiej.

Barbara Dziuba

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages