Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

"Puchatki" realizuja projekt "Zdrowo jem więcej wiem"

2017-11-27 09:56:16 (ost. akt: 2017-11-27 09:56:49)

Autor zdjęcia: Anna Szurc

Mając na uwadze wiedzę oraz zdrowie swych wychowanków nauczycielki wraz wychowankami grupy "Puchatki" z Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku podjęli się realizacji projektu z zakresu edukacji zdrowotnej "Zdrowo jem więcej wiem" etap jesienny.

Projekt realizowany był w ramach tematu kompleksowego "Zdrowie naszym skarbem". Pierwszym etapem były zajęcia pod hasłem "Co należy jeść, aby być zdrowym?", których celem było uświadomienie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia, zachęcanie wychowanków do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych oraz do troszczenia się o własne zdrowie oraz zachęcanie przedszkolaków do odpowiedzialności za własne zdrowie i troski o nie. Kolejnym krokiem w realizacji projektu były zajęcia "Aktywnie spędzamy czas", podczas których to właśnie "Puchatki" zaproponowały zabawy i gry ruchowe, w jakie można się bawić w pomieszczeniu, gdy aura na dworze nie pozwala wyjść na zewnątrz.

Zaproponowano dzieciom w czasie realizacji projektu dwa wewnątrzgrupowe konkursy plastyczne. Pierwszy z nich był konkursem rodzinnym, którego zadaniem było stworzenie plakatu pod hasłem "Dbam o zdrowie - zdrowo się odżywiam i jestem aktywny", a drugi odbył się podczas zajęć w przedszkolu "Rysunek zdrowej przekąski". Oba z nich cieszyły się dużym powodzeniem i dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. W obydwu konkursach to przedszkolaki byli jurorami.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP pani Agaty Kornhauser - Dudy, a prowadzony przez fundację BOŚ.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaSzurc

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages