Pierwsze zwycięstwo Szyczpiorniaka w sezonie

2017-12-04 08:34:52(ost. akt: 2017-12-04 08:42:20)
Pierwsze zwycięstwo i 3 punkty na własnym parkiecie zanotowali zawodnicy Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak, wygrywając zdecydowanie z UKS Jaćwingami Gołdap wynikiem 38:29.
Mecz od początku kontrolowali gospodarze. Świadczy o tym fakt, że dopiero w 6. minucie meczu goście pierwszy raz pokonali dobrze spisującego się Emanuela Myszczyńskiego. Wówczas wynik na tablicy wskazał 4:1. Do końca pierwszej połowy goście gonili wynik, kilkakrotnie zbliżając się do remisu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:14 dla gospodarzy. Taki wynik pozwolił zawodnikom Szczypiorniaka spokojnie wyjść na druga połowę meczu. Znając jednak przeciwników, gospodarze nie zlekceważyli Jaćwingów. Wiedzieli bowiem, że gołdapianie potrafią zaskoczyć. Dla przykładu, rywale ełczan remisowali z Bestiosem Białystok, z którym ełcka ekipa przegrała niedawno trzema bramkami. Ełczanie do końca grali pewnie i zdecydowanie. Po końcowym gwizdku sędziego było 38:29 dla gospodarzy.

Następne spotkanie EKSS rozegra z Czarnymi Olecko w dniu w przyszłą niedzielę o godzinie 17:00 w Olecku na hali Lega.

Mecze ligowe Ełskiego Klubu Sportowego Szczypiorniak współfinansowane są z budżetu Urzędu Miasta w Ełku i Starostwa Powiatowego.