Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Na Parkrun Ełk także z kijkami w dłoni

2017-12-08 09:38:12 (ost. akt: 2017-12-08 09:40:02)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

Parkrun to cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1200 miejscach w kilkunastu państwach. Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe – także dla miłośników Nordic Walking.

Udział w Parkrun jest bezpłatny. Po jednorazowej rejestracji (http://www.parkrun.pl/rejestracja/) uczestnik otrzymuje kod, który pozwala na start w nieograniczonej liczbie biegów, w każdym biegu organizowanym w ramach tego systemu. Uczestnicy są klasyfikowani. Po ukończeniu określonej liczby biegów uzyskują prawo do otrzymania bezpłatnej koszulki z napisem informującym o liczbie ukończonych startów. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.

Biegi parkrun są w pełni otwarte dla wszystkich chętnych. W wydarzeniach strony FB Parkrun Ełk czytamy:

„KAŻDY jest u nas mile widziany! Jeżeli jeszcze nie jesteś w stanie pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu. U nas nikt nie jest ostatni - ponieważ zwykle mamy wolontariusza zamykającego stawkę, który zawsze pomoże i wesprze w razie potrzeby!”

„Spotkania parkrun to formuła biegania zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę. Bez ograniczenia wieku i umiejętności. Zachęcamy do udziału rodziców biegających z dziećmi, wózkami, jak również właścicieli z czworonożnymi przyjaciółmi! Trasę parkrun możesz pokonać biegiem, truchtem, spacerem - jak wolisz!”

Grupa Nordic Walking-owy Ełk uczestniczy w PARKRUN Ełk od 28.10.2017r.

Bogusia: „Z dużym zaangażowaniem i przyjemnością uczestniczę w Parkrun Ełk, ponieważ zainteresowała mnie inicjatywa propagująca regularne i aktywne spędzanie czasu w każdą sobotę o godz. 9 rano. Świadomość, że razem ze mną startują uczestnicy w wielu miastach Polski i świata podnosi rangę tego wydarzenia. W każdą sobotę pokonuję dystans 5 km w gronie przyjaciół w bardzo miłej atmosferze. W trakcie biegu, marszu panuje miła atmosfera. Wszyscy uśmiechają się i wzajemnie sobie gratulują. Zachęcam do uczestnictwa w Parkrun Ełk.”

Maryla: „Dobrze jest rozpocząć dzień biorąc udział w marszu Parkrun, spotkać się z większą grupą ludzi pozytywnie nastawionych na taki sport.”
Teresa : „Ruch to zdrowie, a w fajnym towarzystwie, zdrowie do kwadratu - proste !?”

Grażyna: "Super inicjatywa, która mobilizuje podnieść kuper w każdą sobotę, ważne o tej samej godzinie, fajni, młodzi ludzie i nie tylko. Dzięki wielkie organizatorom, którzy społecznie nad nami czuwają.”

Danusia: „Ja nie chodziłam, ale w ostatnią sobotę poszłam i zarejestruję się, i będę chodzić wraz z moimi koleżankami.”

Krystyna: "Brakuje mi aktywności fizycznej. W sobotę bardzo chętnie uczestniczę w parkrun. Podziwiam zapał, miłą atmosferę jaka panuje."

ZAPRASZAMY do wspólnego marszu, biegu, truchtania…

Każda sobota. Start: promenada przy plaży miejskiej (ul. Parkowa) godz. 9.00
Wszystkie szczegóły, opis trasy, harmonogram wolontariuszy, wyniki i wiele więcej można znaleźć na stronie: http://www.parkrun.pl/elk


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ano #2395034 | 176.221.*.* 10 gru 2017 17:58

  widzę, że znalazło się 5-ciu niedorozwojów, co zminusowały wpis. kijki wbija sie w podłoże a nie ciąga po ziemi. nauczcie się jak prawidłowo wykonuje sie nordic walking, a nie ośmieszacie sie publicznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ano #2394142 | 176.221.*.* 9 gru 2017 09:00

  ciągają te kijki po chodniku jak jakieś niedorozwoje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ojciec Mateusz #2393944 | 159.205.*.* 8 gru 2017 21:21

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. zamiast z kijkami ,z wnukami byście pospacerowały - aktywistki , kużwa jego mać

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages