Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Nowy sprzęt trafił do naszych OSP

2017-12-08 15:09:00 (ost. akt: 2017-12-08 15:09:33)

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

Kolejne torby ratownicze typu R1 trafiły do ratowników w powiecie ełckim. Tym razem oficjalnie otrzymały je z rąk dyrektora Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie Henryka Żuchowskiego OSP-JRW Szeligi i OSP Woszczele.

Wielozadaniowa torba medyczna jest wyposażona w sprzęt, dzięki któremu można udzielić fachowej pierwszej pomocy przedmedycznej podczas różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków. Stanowi podstawowe wyposażenie strażaków ochotników potrzebne do prowadzenie działań z zakresu ratownictwa medycznego. W skład zestawu ratowniczego wchodzą m.in. kołnierze ortopedyczne, maseczki do tlenoterapii, koce, opatrunki, opaski uciskowe, kompresy gazowe, szyny do unieruchamiania złamań, rękawiczki gumowe, płyn do dezynfekcji rąk czy nożyczki ratownicze. Wszystkie te rzeczy pozwolą strażakom na prowadzenie akcji ratowniczej jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia ratunkowego.

— Oprócz prewencji prowadzimy też działania rehabilitacyjne. Zależy nam, aby osoby poszkodowane w wypadkach jak najszybciej dostały pomoc. To wiąże się ze skróceniem czasu rehabilitacji i szybszym powrotem do pracy. Dlatego w ramach działania naszych placówek terenowych i szeroko rozumianej prewencji wręczamy te torby ratownikom, żeby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców — mówi Henryk Żuchowski, dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie.

Podczas przekazania sprzętu obecny był również poseł Wojciech Kossakowski.

— Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, zwłaszcza w naszym powiecie, gdzie mamy tyle jezior, z których ełczanie, mieszkańcy powiatu i turyści chętnie korzystają. Żeby to wszystko odbywało się bezpiecznie musimy prowadzić działania profilaktyczne, a ratownicy muszą mieć odpowiedni sprzęt — mówi Wojciech Kossakowski, ełcki poseł Prawa i Sprawiedliwości. — Na szczególną uwagę zasługuje jednostka z Szelig, jednostka ratownictwa wodnego, która mimo że funkcjonuje dopiero od trzech lat liczy już 48 członków. Ci ratownicy prowadzą działania przez cały rok. Nadchodzi zima, na jeziorach pojawi się lód, w wraz z nim m.in. wędkarze. Oni mogą być narażeni na niebezpieczeństwo wchodząc na zamarznięte tafle jeziora, dlatego ważne jest dobre wyposażenie naszych ratowników.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages