Szczypiorniści po zwycięstwie nad Czarnymi na III miejscu w lidze

2017-12-11 08:24:39(ost. akt: 2017-12-11 08:27:54)
Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne zwycięstwo i 3 punkty zainkasowali zawodnicy Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak dominując w spotkaniu z MLKS Czarnymi Olecko
Pierwsze minuty meczu to szczelna obrona i precyzyjne ataki zakończone punktami Szczypiorniaka. Pierwsza bramka gospodarzy w siatce ełczan znalazła się dopiero w 7 minucie meczu przy wyniku 4:1. W 23. minucie wynik na tablicy wskazywał 15:8 dla Szczypiorniaka. Wówczas do gry gości wkradło się zmęczenie i zbyt wielka pewność siebie. Czarni nie odpuszczali i kilka kontrataków po błędach Szczypiorniaka spowodowało, że wynik po pierwszej połowie to 17:14.

Gorące rozmowy w przerwie meczu zmotywowały zaworków obu drużyn. Fenomenalnie w bramkach zaprezentowali się bramkarze obu drużyn Emanuel Myszczyński i Kamil Sosnowski, którzy dwukrotnie obronili rzuty karne. Ełczanie mieli aż 7 okazji zdobycia bramki z siódmego metra, a gospodarze - 4 takie możliwości. Mecz w drugiej połowie zaczął być bardzo agresywny, świadczą o tym ilości rzutów karnych i aż 8 kar dwuminutowych przyznanych po równo obu drużynom. Jeden z zawodników z Olecka ukarany został czerwoną kartką za atak na zawodniku z Ełku.

Na uznanie zasługuje gra młodych zawodników ze Szczypiorniaka Jakub Akacki i Bartosz Hermanowski, którzy zaprezentowali się fenomenalnie w ataku wykorzystując wszystkie swoje okazje rzutowe ze 100% skutecznością, a przy tym rzucając widowiskowo tzw. wkrętki z zerowego kąta.35:27 (przy stanie 17:14 do przerwy).

Mecze ligowe Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak i wyjazdy na mecze współfinansowane są z budżetu Urzędu Miasta w Ełku i Starostwa Powiatowego

W Szczypiorniaku grali: ZALEWSKI Jakub, HERMANOWSKI Bartosz (1), PSTRĄGOWSKI Piotr (5), AKACKI Jakub (2), GÓRSKI Krystian (2), JABŁOŃSKI Kamil (4), BUĆKO Artur (5), MYSZCZYŃSKI Sebastian, ZAPOLSKI Artur (2), ZIARNICKI Adam (5), WOJCIECHOWSKI Adrian (9), MYSZCZYŃSKI Emanuel (GK).

W drużynie gości zagrali: BIELECKI Damian (4), JEGLIŃSKI Tomasz (1), BAGIŃSKI Brajan, DŁUŻNIEWSKI Hubert, DOMEL Jakub, SOBOLEWSKI Jakub, SŁABIŃSKI Patryk SŁABIŃSKI Dawid (6), JANICKI Filip, ŻENDA Mateusz (8), SZUPIEŃKO Marcel (1), GABRUŚ Jakub, GRUDZIŃSKI Filip (7), SOSNOWSKI Kamil (GK).