Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Ełccy siatkarze na czwartym miejscu w Estonii

2017-12-12 13:49:05 (ost. akt: 2017-12-12 13:54:38)

Siatkarze z Zespołu Szkół nr 5 startowali w miniony weekend 8-10.12 w międzynarodowym turnieju siatkówki drużyn mieszanych w estońskim Tallinie. Nasi sportowcy uplasowali się na czwartym miejscu.

Od pięciu lat we wschodniej Europie odbywa się w okresie świątecznym międzynarodowy turniej siatkówki drużyn mieszanych. Organizatorami dwóch pierwszych edycji był Zespół Szkół nr 5 w Ełku. Pierwszy turniej rozegrano w hali LO w Ełku, drugi w Hali widowiskowo sportowej w Olecku. Organizatorem trzeciej edycji turnieju było technikum w Daugavpils (Łotwa), czwartej – college przy uniwersytecie w Pskowie (Rosja).

W tym roku w dniach 8 – 10 grudnia, drużyny spotkały się w Tallinie (Estonia), a organizatorem był Tallina Polütehnikum. Ełk za każdym razem reprezentowany jest przez drużynę Zespołu Szkół nr 5 w skład której wchodzą cztery dziewczęta i czterech chłopców. Drużyny walczące na parkiecie przygotowywali trenerzy; Juliusz Tyszkowski i Sławomir Kozłowski.

W turnieju udział brały drużyny wystawiane przez średnie szkoły techniczne z Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji. W tegorocznej edycji turnieju „CHRISTMAS 2017 – Tallin” ełccy zawodnicy pokonali zespoły Litwy i Estonii, ulegli drużynom Łotwy, zajmując czwarte miejsce.

Wyjazdy na turnieje odbywają się dzięki wsparciu organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego, którego kolejni starostowie obejmowali wsparciem – starosta Krzysztof Piłat i obecnie Marek Chojnowski. Wsparcia finansowego udzieliły ełckie firmy i osoby prywatne; Henryka Balcerzak, Agata i Andrzej Cybulko, Tomasz Zrajewski, Paweł Buza („Avocado”, „Ełczanka”), PWiK.

W skład ełckiej drużyny weszli: Natalia Nawrocka, Katarzyna Ferenc, Aleksandra Jakoiniuk, Joanna Jóźwicka, Mateusz Wiszniewski, Bartłomiej Dołoto, Jakub Charkiewicz, i Aleksander Czyż.


Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Daugavpils (Łotwa)
2. Ryga 1 (Łotwa)
3. Ryga 2 (Łotwa)
4. Ełk (Polska)
5. Wilno (Litwa)
6. Tallinn (Estonia)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages