Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Miejski szpital bardzo wysoko w rankingu "Rzepy"

2017-12-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-19 12:10:39)

ZDROWIE\\\Zarząd szpitala "Pro-Medica" ma powody do zadowolenia. Placówka zajęła 23. miejsce w rankingu 100 najbezpieczniejszych szpitali według dziennika "Rzeczpospolita".

Ełcka "Pro-Medica" znalazła się na wysokim, 23. miejscu wśród 100 najbezpieczniejszych szpitali w Polsce według dziennika "Rzeczpospolita" i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Miejski szpital w rankingu oceniany był w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w roku 2016. W ocenie placówek brano pod uwagę m.in. zarządzanie, bazę lokalową, finanse, jakość świadczonych usług, komfort pobytu pacjenta oraz personel i jego kwalifikacje.

Zarząd szpitala może mówić o dużym sukcesie. "Pro-Medica" zajęła 23. miejsce w rankingu ogólnopolskim. W tym samym rankingu w ubiegłym roku, placówka uplasowała się na 47. miejscu. Świetnie szpital wypadł także na tle innych szpitali w województwie warmińsko-mazurskim. "Pro-Medica" jest drugim najbezpieczniejszym szpitalem według "Rzeczpospolitej" i CMJ w naszym województwie, zaraz po Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Trzecie miejsce w regionie przypadło Miejskiemu Szpitalowi Zespolonemu w Olsztynie.

— Wysokie miejsce w rankingu było dla nas miłą niespodzianką. Szczególnie cieszy nas, że w stosunku do roku poprzedniego w tym samym rankingu awansowaliśmy o ponad 20 pozycji. Odbieramy to jako sygnał, że stały rozwój szpitala przynosi efekty w postaci poprawy jakości świadczonych przez "Pro-Medicę" usług — mówi prezes szpitala, Andrzej Bujnowski.

Prezes szpitala dodaje, że już niedługo jednostka będzie miała nowy, specjalistyczny ambulans medyczny. Miasto pozyskało 100 tysięcy złotych dofinansowania od wojewody warmińsko-mazurskiego. Ze środków własnych na nową karetkę samorząd wyda kolejne 200 tysięcy złotych. Nowy ambulans wyjedzie na ulice Ełku jeszcze pod koniec grudnia 2017 roku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Observer #2403138 | 213.241.*.* 22 gru 2017 16:42

  Kiedyś musiałem pójść do pewnego szpitala w sprawie znajomego leżącego na jednym z oddziałów. Nie był to żaden dzień odwiedzin. Przypadkiem byłem świadkiem wyżywania się jednej pielęgniarki nad drugą. Popis prostactwa nie z tej ziemi. Później zagadnąłem, to mi po cichu dwie pielęgniarki powiedziały, że taka ich codzienność. Własnie widziałem ich oddziałową w jej zwykłym zachowaniu. Zbaraniałem. Do innych standardów jestem przyzwyczajony. Zaniepokoiłem się o mojego znajomego. Te pielęgniarki, jeśli są tak nieustannie stresowane przez swoją szefową, tym łatwiej mogą popełnić jakiś błąd, tym łatwiej mogą zacząć zwyczajnie nienawidzić swojej pracy, być zwyczajnie zniechęconymi. Szefostwo szpitala powinno czym prędzej zwrócić uwagę na problem, jakim jest oddziałowa, problem większy niż wszystkie bakterie i zakażenia. To było parę lat temu. Czy problem nadal istnieje, nie wiem, bo daleko mi do tamtego miasta. Mam nadzieję, że nigdy nie trafię do takiego szpitala z taką atmosferą na oddziale

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. doktor House #2402055 | 84.40.*.* 20 gru 2017 22:13

  a gdyby nasz szpital był w Burkina Faso lub w Czadzie byłby niewątpliwie w pierwszej dziesiątce. Mamo chwalą nas. Kto????? My Ciebie , a Ty nas.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ir. #2401469 | 176.221.*.* 20 gru 2017 08:32

   Tylko dlaczego likwidują kardiologię !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages