Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Listopad z bajką

2017-12-20 11:18:09 (ost. akt: 2017-12-20 11:19:36)

Przez calutki listopad 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach na długich przerwach międzylekcyjnych odbywały się projekcje bajek.

Organizatorem akcji "Listopad z bajką" była grupa filmowa FANI KINA I FILMU uczestnicząca w programie FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA!.

Pierwszą bajką, którą obejrzeli uczniowie klas IV-V, był "SNACK ATTACK". Kilkakrotnie oglądane były bajki pochodzące z serii :"Reksio", "Bolek i Lolek", "Kaczor Donald", "Miś Colargol", "Smerfy", "Zaczarowany ołówek" czy "Przygody kota Filemona". Odkurzone niejako zostały niektóre odcinki takich seriali, jak: "Rumcajs", "Wilk i zając", "Sąsiedzi" i "Plastusiowy pamiętnik". Nie zabrakło też i najnowszych bajek. Do takich należały: "Tele Tubisie" czy " Świnka Peppa".

Niesamowite wrażenie wywarła na oglądająch projekcja bajki "Pszczółka Maja", zakończona wysłuchaniem piosenki w wykonaniu Zenka Martyniuka i tańcem.
Dzięki temu, że bajki opowiadały o codzienności życia, można było odnieść się - w ramach dyskusji nad bajkami - do codziennej rzeczywistości i podyskutować nad tym, jaka ona jest, a jaka być powinna.

Uczniowie w trakcie projekcji bajek spożywali swoje, np. drugie śniadania i czuli się jak w domu.

Opiekun grupy filmowej FANI KINA I FILMU - Michałowska Krystyna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages