Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Antyterroryści w Ełku. Kryminalni rozbili gang czerpiący korzyści z prostytucji [ZDJĘCIA I FILM Z ZATRZYMANIA]

2017-12-22 16:58:18 (ost. akt: 2018-08-15 23:25:58)

Autor zdjęcia: Policja

W minionym tygodniu do 11 mieszkań w Ełku i Ożarowie Mazowieckim wkroczyli policjanci wspierani przez antyterrorystów. Zatrzymali 8 osób, rozbijając tym samym gang czerpiący korzyści z organizowania prostytucji.

Szeroko zakrojona akcja policjantów stołecznego wydziału kryminalnego i funkcjonariuszy SPAP z Warszawy, Bydgoszczy i Białegostoku doprowadziła do zatrzymania 8 osób w wieku od 26 – 40 lat.Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że zatrzymani zajmowali się między innymi czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania nierządu, działając w zorganizowanej grupie przestępczej. Czterech mężczyzn, decyzją sądu, zostało tymczasowo aresztowanych, wobec dwóch orzeczono policyjne dozory, jedna dobrowolnie poddała się karze, kolejna natomiast trafiła do zakładu karnego, gdyż miała do odbycia wcześniej zasądzoną karę.

— Kilka dni temu policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji przy wsparciu kolegów z jednostek SPAP z Warszawy, Bydgoszczy i Białegostoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeprowadzili na terenie województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego szeroko zakrojone działania mające na celu zatrzymanie osób, co do których istniało podejrzenie, że mogą zajmować się ułatwianiem uprawiania prostytucji oraz czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania nierządu — pisze w oświadczeniu komenda stołeczna policji.

Gang sutenerów działał w EłkuOtrzymaliśmy informacje od naszych Czytelników, którzy w we wtorek (19.12) rano widzieli specjalne oddziały policji na ul. Wojska Polskiego w Ełku. Wtedy też rzecznik prasowy ełckiej policji zastrzegł, że działania operacyjne wciąż trwają i nie może udzielić więcej informacji ze względu na dobro postępowania.

Kilka dni później w rozmowie z portalem Onet.pl rzecznik prasowa warszawskiej komendy policji powiedziała, że akcja została przeprowadzona w Ełku i Ożarowie Mazowieckim.

— Akcja została przeprowadzona w kilku miejscowościach. O tej samej godzinie policjanci weszli do 11 mieszkań, gdzie jak ustalono, mogły znajdować się wytypowane wcześniej osoby — relacjonują policjanci.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 8 osób. 38-latkowie Marek Z. i Mariusz T., 39-letni Mariusz B. oraz 40-letni Karol P. są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się ułatwianiem uprawiania prostytucji ustalonym osobom, a także czerpaniem korzyści majątkowych o łącznej kwocie nie mniejszej niż 270 tysięcy złotych. Ponadto mężczyznom zarzuca się wprowadzanie do obiegu amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Wobec kolejnego zatrzymanego, 38-letniego Piotra G. prokurator zastosował policyjny dozór, a także zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi i pokrzywdzonymi. Również on będzie odpowiadał za ułatwianie uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści z nierządu. Dozorem został objęty także 26-letni Dawid M., któremu prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających: amfetaminy i kokainy.

Zatrzymane dwie kobietyW trakcie realizacji zostały zatrzymane także dwie kobiety 32-letnia Magdalena M. i 30-letnia Paulina S., którym przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. 30-latka dobrowolnie poddała się karze, natomiast Magdalena M. trafiła do zakładu karnego w celu odbycia kary za wcześniej popełnione wykroczenie.

Jak ustalili policjanci, wszyscy zatrzymani byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Za tego typu przestępstwa zatrzymanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mro, ea

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Iwona #2556344 | 37.47.*.* 16 sie 2018 10:07

  Rzekrety Boimy sie co ze wyjdzie na jaw i tak juz wyszlo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do moderatora #2530339 | 5.172.*.* 4 lip 2018 09:37

  Uprzejmie proszę zablokować raz a skutecznie tę wulgarną babę Iwoncię. Stek wyzwisk przez nią produkowany jest nie do zaakceptowania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Iwoncia #2527343 | 37.47.*.* 28 cze 2018 11:57

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Przekrety Szokujace fakty i odkrycia Elckiej policij co i dlaczego dzieje sie wokol mnie ?pytanie do prokuratora w Elku ?musi Pan mi odpowiedziec na to pytanie

 4. Karytasiak #2491654 | 37.47.*.* 26 kwi 2018 08:47

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Smsowe sledzctwo w elku

 5. Real #2408410 | 79.184.*.* 2 sty 2018 17:20

  No dla mnie facet, który utrzymuje się z kobiety to guma.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages