Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Nowa karetka trafiła do ełckiego szpitala „Pro-Medica”

2017-12-28 12:57:22 (ost. akt: 2017-12-28 12:59:54)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Szpital "Pro–Medica" Sp. z o.o. w Ełku dysponuje już nowym - siódmym, specjalistycznym ambulansem medycznym. W czwartek prezydent Ełku przekazał karetkę miejskiemu szpitalowi.

28 grudnia w miejskim ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz prezes "Pro–Medica" Sp. z o.o. w Ełku Andrzej Bujnowski podpisali porozumienie, w ramach którego miejskiemu szpitalowi został przekazany specjalistyczny środek transportu sanitarnego–ambulans medyczny typu C. Po spotkaniu, przed urzędem, odbyła się prezentacja nowej karetki.

— Cieszę się, że kolejny nowoczesny i specjalistyczny środek transportu zasilił nasz miejski szpital. Liczę, że zostanie dobrze wykorzystany w służbie naszym mieszkańcom - aczkolwiek mam nadzieję, że będzie potrzebny jak najrzadziej — powiedział Tomasza Andrukiewicz, prezydent Ełku

Dzięki zakupionej karetce będą realizowane świadczenia z zakresu ratownictwa medycznego i nieprzerwanej gotowości do podejmowania działań wobec osób w stanie zagrożenie życia lub zdrowia. W ramach tego zadania zakupiony został specjalistyczny środek transportu sanitarnego – ambulans medyczny typu C dla Szpitala "Pro–Medica" Sp.z o.o. w Ełku.

Łączny koszt karetki wraz z wyposażeniem to ok. 312 tys. zł, w tym ok. 212 tys. zł pochodziło z budżetu szpitala "Pro–Medica" Sp. z o.o. w Ełku, natomiast 99 tys. zł miasto Ełk pozyskało od Wojewody Warmińsko–Mazurskiego.

Zaprezentowany dzisiaj ambulans medyczny typu C, to samochód typu furgon (do 3,5 tony), przystosowany do przewozu minimum 4 osób w pozycji siedzącej i 1 w pozycji leżącej na noszach. Posiadający bazowe wyposażenie m.in.: ciśnieniomierz stacjonarny ścienny, butlę tlenowa oraz systemy do mocowania sprzętu specjalistycznego.

Jest to już siódma karetka Szpitala "Pro–Medica" Sp.z o.o. w Ełku, w tym pięć zostało zakupionych jako nowe, natomiast pozostałe dwie jako używane.

Prezes Andrzej Bujnowski zapewnił że „ambulans jeszcze dzisiaj zostanie włączony do czynnej służby w miejskim szpitalu”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages