Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Niebolotem do Betlejem

2017-12-29 09:49:06 (ost. akt: 2017-12-29 09:50:23)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W szkołach odbywają się wieczory kolęd i jasełka.

W tegoroczny świąteczny klimat wprowadziły całą społeczność SP4 w Ełku przygotowane przez uczniów klasy 7b i kl. 4a jasełka, które zostały wystawione dwukrotnie 20 grudnia 2017 r. w ECK-u. Śpiewem upiększył przedstawienie chór szkolny pod kierunkiem Tomka Sulimy i Ani Borkowskiej-Miszkiel. Reżyserem sztuki była s. Goretti, a wspomagali siostrę Albert Andrukiewicz, Beata Dzierżanowska i s. Taida. Sceny początkowe rozgrywały się w szkolnej sali. Niegrzeczną klasę odwiedzili Anioł i Diabeł. Ci nietypowi goście próbowali przekonać siódmoklasistów do swoich racji. Szatan zachwalał diabelską szkołę, próbował przekupić klasę słodyczami i „smołogerami od samego Lucyfera”. Na szczęście Anioł na to nie pozwolił, przegonił „czarnego gościa” i ukazał, ze „piekło to wieczna nędza i wieczne cierpienie”. Zabrał też uczniów niebieską rakietą do Betlejem. Tam spotkali Świętą Rodzinę, pasterzy, trzech króli, aniołów i mogli złożyć nowo narodzonemu dary. Ta wizyta sprawiła, że dokonał się świąteczny cud, klasa siódma została w aniołów przemieniona. Po powrocie do szkolnej rzeczywistości mogliśmy przekonać się o tej metamorfozie klasy.

Dowcipne dialogi, bogate kostiumy, prosta scenografia, dobra gra naszych aktów-amatorów, pięknie wykonane kolędy sprawiły, że sztuka przykuła uwagę widzów. O tym, że się spodobała, świadczyły gromkie brawa i pochwały, które otrzymały wszystkie osoby zaangażowane w jasełka.

Po zakończonym przestawieniu głos zabrała p. dyrektor Wanda Wojnowska, która podziękowała wykonawcom i osobom przygotowującym spektakl oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

B.Dzierżanowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages