Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł, bo prowadził po alkoholu

2018-01-02 10:39:36 (ost. akt: 2018-01-02 10:40:58)

Autor zdjęcia: zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci z Ełku zatrzymali nietrzeźwego kierującego fiatem. Podczas kontroli mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane osobowe. Nieprawdziwą informację potwierdzała także pasażerka. Okazało się, że kierujący podaje dane innej osoby, ponieważ sam jest poszukiwany listem gończym.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. W trakcie rozmowy z nim wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Podczas legitymowania podał policjantom dane osobowe, które zdecydowanie potwierdziła jadąca z nim pasażerka.

W trakcie dalszych czynności okazało się jednak, że mężczyzna nie jest osobą za którą się podaje. Dane, które przekazał policjantom należały w rzeczywistości do jego brata. Kierowca, posługując się nimi, podpisał dokumenty z kontroli.

Policjanci ustalili, że mężczyzna podawał fałszywe dane ponieważ sam był poszukiwany listem gończym i próbował w ten sposób uniknąć zatrzymania. 29-latek ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa: pobicie, naruszenie miru domowego i zniszczenie mienia.

Tym razem mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za podrobienie podpisu. Zgodnie z kodeksem karnym pierwszy czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za potwierdzenie czynności procesowych fałszywym podpisem nieprawdziwych danych w protokole grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd może odpowiedzieć także pasażerka, która umyślnie potwierdziła nieprawdziwe dane co do tożsamości innej osoby.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JAN #2408464 | 176.221.*.* 2 sty 2018 18:16

    Krowa glupia jeszcze broni debila

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages