Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Gumisie w konkursie „Czekając na święta...uczymy dzieci programować”

2018-01-03 23:42:19 (ost. akt: 2018-01-03 23:46:01)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

Dzieci z grupy Gumisiów z nauczycielka Elżbietą Wysocką z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie ,, Czekając na święta… uczymy dzieci programować”. Organizatorami konkursu byli: EduSense Sp. z o.o. – Rafał Mitkowski oraz Kodowanie na dywanie - Anna Świć.

Zadania konkursowe, Gumisie wykonywały w dniach 1.12 – 24.12. w formie Kalendarza Adwentowego. Celem konkursu było zainteresowanie programowaniem, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach, zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania, wspólne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Gumisie codziennie wykonywały zadania offlinowe oraz z wykorzystaniem małych robotów – ozobotów. Wszystkie zadania dotyczyły nauki programowania, kodowania z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych firmy EduSense oraz autorstwa Anny Świć – ambasadora firmy oraz autorki książki i bloga ,, Kodowanie na dywanie”. To był cudowny czas - oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia, poprzez codziennie wykonywanie zadań z kalendarza i codzienne odsłanianie kolejnej bombki. Nauka poprzez zabawę, bo Gumisie świetnie bawiły się podczas zdobywania kolejnych umiejętności programowania.

Dziękujemy firmie EduSense – Rafałowi Mitkowskiemu oraz Annie Świć za możliwość uczestniczenia w konkursie i wykorzystania opracowanych materiałów edukacyjnych.

Elżbieta Wysocka

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages