Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Policja aresztowała dwóch dilerów z prawie kilogramem narkotyków. Zaczęło się od kontroli drogowej

2018-01-09 10:14:11 (ost. akt: 2018-01-09 10:16:57)

Wspólne działania dzielnicowych i kryminalnych z ełckiej policji doprowadziły do przerwania działalności narkotykowej 19- i 26-latka. Jest to efekt końcowy ciągu zdarzeń, który rozpoczęła kontrola drogowa przeprowadzona przez dzielnicowych. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli łącznie ponad 800 gramów mefedronu i marihuanę.

Wszystko zaczęło się w Prostkach od kontroli drogowej mazdy. Gdy dzielnicowi dali kierowcy sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się, ten przyspieszył i kontynuował jazdę. Później okazało się, że w tym czasie próbował ukryć swoje narkotyki. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą ucieczkę i zatrzymali go do kontroli. Z wnętrza pojazdu wyczuli charakterystyczną woń marihuany.

W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli u 19-latka szklaną lufkę z suszem roślinnym. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może prowadzić pojazd pod działaniem środków odurzających, dlatego policjanci pobrali mu krew do dalszych badań. Okazało się, że do mężczyzny należą także znalezione zawiniątka z folii aluminiowej, w których ukryty był mefedron. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 19-latka policjanci znaleźli kolejne narkotyki: marihuanę i mefedron w ilości blisko 30 gramów oraz małą wagę elektroniczną. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci ustalili także, że młody mężczyzna udzielał narkotyków innym osobom.

— Kolejnym krokiem kryminalnych było ustalenie, od kogo 19-latek kupował narkotyki. Dilerem był 26-letni ełczanin, który również został zatrzymany. Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał narkotyków innym osobom, uzyskując z tego procederu pieniądze. Policjanci w zajmowanych przez niego pomieszczeniach znaleźli środki odurzające. Wstępne badania wykazują, że jest to mefedon. W sumie policjanci zabezpieczyli u 26-latka ponad 800 gramów tego środka oraz pieniądze w kwocie 14 tys. złotych na poczet ewentualnych przyszłych kar — relacjonuje Agata Kulikowska z ełckiej policji.

Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci ustalają szczegóły tej sprawy. Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli narkotyki są w znacznej ilości sprawca podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą ze udzielanie narkotyków, a 19-latek także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę bez uprawnień.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. § #2413780 | 37.201.*.* 9 sty 2018 14:28

  A te bydlo za srednia krajowa nie chcielo pracowac ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Brawo wy ! #2413647 | 37.47.*.* 9 sty 2018 11:38

  BRAWO !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages