Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Skok w Nowy Rok w Ekoludkach

2018-01-10 11:45:24 (ost. akt: 2018-01-10 11:46:55)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

Sześciolatki z grupy Misie Lubisie i Pszczółki uczestniczyły w ciekawym cyklu edukacyjnym, związanym z istotą czasu, następstwa pór roku, dnia i nocy oraz przemijania.

Sześciolatki z grupy Misie Lubisie i Pszczółki uczestniczyły w ciekawym cyklu edukacyjnym, związanym z istotą czasu, następstwa i przemijania. W pierwszym dniu, przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o tematyce noworocznej oraz związanych z tym wydarzeniem zwyczajach, tradycjach i przesądach, w różnych krajach na świecie. Następnie odbyła się noworoczna dyskoteka z balonami, serpentynami i super muzyką.

Kolejny dzień rozpoczął się od obejrzenia baśni J. Porazińskiej „O dwunastu miesiącach” i wprowadzeniu dzieci w zjawisko następstwa pór roku. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej naszych dziewczynek, które wcieliły się w Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę dzieci przyswoiły sobie i utrwaliły pory roku i ich charakterystyczne kolory i cechy. Nauczycielki zastosowały tu również metodę bajkoterapii.

Dzień i noc zagościła w przedszkolu jednocześnie, niemożliwe: a jednak! W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czarno i biało. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu sali i pewnym eksperymentom i zabawom badawczym zapanowała noc a później dzień.

Ostatni dzień cyklu edukacyjnego, to kolejna prezentacja poświęcona różnorodnym formom mierzenia czasu. Dzieci poznały rodzaje zegarów od starożytności po współczesność. Zagościły również wszelkiego rodzaju kalendarze.

Poprzez fantastyczną zabawę dzieci miały możliwość zrozumienia pewnych wiadomości z zakresu określania czasu, następstwa pór roku , dnia i nocy oraz przemijania…

D. Marciszewska, K. Staniszewska, D. Brzoznowska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages