Piątek, 18 września 2020. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Dzielnicowi z Prostek uratowali śpiącego w opuszczonym budynku mężczyznę

2018-01-11 10:53:57 (ost. akt: 2018-01-11 11:00:58)

Dzielnicowi podczas służby znaleźli w opuszczonym budynku śpiącego na ziemi mężczyznę. 40-latek przebywał w fatalnych warunkach, był pijany, przemarznięty i nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu.

Dzielnicowi z Prostek podczas codziennych służb sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni i osoby narażone na wychłodzenie. Podczas kontroli takiego miejsca w opuszczonym budynku policjanci znaleźli śpiącego na ziemi mężczyznę.

— Miał mokre ubranie, był zmarznięty i trudno było nawiązać z nim kontakt. Warunki, w jakich przebywał mężczyzna, zagrażały jego życiu i zdrowiu. Okazało się, że jest on w stanie upojenia alkoholowego i nie może poruszać się o własnych siłach. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 3 promile alkoholu w organizmie — informuje Agata Kulikowska z ełckiej policji.

Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli 40-latka do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc.

— Ludzkie życie i zdrowie jest zawsze priorytetem jeśli chodzi o działania policjantów. W zimie policjanci szczególnie zwracają uwagę na osoby, które mogą cierpieć z powodu niskich temperatur. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające w trudnych warunkach. Jeśli widzimy taką osobę, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy. Każde tego typu zgłoszenie będzie sprawdzane — dodaje policjantka.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages