Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Jak aktywny jest Twój radny? To łatwo sprawdzić

2018-01-11 14:31:13 (ost. akt: 2018-01-11 14:51:21)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Na stronie MamPrawoWiedziec.pl pojawił się ranking "Aktywna radna, aktywny radny". To podsumowanie aktywności radnych miejskich Ełku oparte twardych danych, takich jak np. obecność na sesjach i komisjach.

Serwis MamPrawoWiedziec.pl, prowadzony przez ełckie Stowarzyszenie Adefli, przygotował zestawienie aktywności radnych miejskich Ełku w 2017 roku.

— Ranking oparliśmy na obiektywnych danych takich jak praca i obecności podczas komisji oraz udział w sesjach i głosowaniach. Przyglądaliśmy się również możliwościom kontaktu mieszkańców Ełku ze swoimi reprezentantami, czyli dostępnym formom kontaktu oraz reakcją na naszą próbę komunikacji z decydentem — tłumaczą autorzy zestawienia. — Ważnym aspektem analizy jest też inicjatywa uchwałodawcza, czyli wyjście przez polityków z propozycją zmiany lub uchwalenia nowego prawa. Sprawdziliśmy również zainteresowanie radnych sprawami poruszanymi na obradach, a więc ich interpelacje, wnioski i zapytania. Braliśmy pod uwagę także dodatkowe obowiązki związane z pełnionymi funkcjami Przewodniczących i Wiceprzewodniczących zarówno Rady Miasta, jak i poszczególnych komisji. Przedstawione zestawienie nie wyczerpuje wszystkich obszarów aktywności radnych i jest zaproszeniem do dyskusji o roli radnych w naszej ełckiej społeczności lokalnej — czytamy w serwisie.

Jak wypadli ełccy radni? Z danych na podstawie których oceniani byli samorządowcy wynika, że najaktywniejsi w 2017 roku byli: Nikodem Kemicer (12 pkt), Robert Klimowicz (12 pkt) oraz Ireneusz Dzienisiewicz (10 pkt). Na dole listy uplasowali się: Tomasz Dawidowski (1 pkt), Andrzej Koc (2 pkt) i Paweł Odolecki (2 pkt).

Pełne wyniki i sposób liczenia punktów dostępne TUTAJ..Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ---była.pracownica #2418056 | 5.172.*.* 15 sty 2018 09:06

  Kiedyś w gminie miałam okazję odpowiadać na interpelacje radnych, to musze powiedzieć że niektóre pytania do kabaretu by się nadawały.Myślę że osoba która robiła ranking to chyba nie pracowała w urzędzie bo zastosowane kryteria wcale nic nie pokazują, niech opublikują pytania jakie radni zadają, każdy w gminie jest wice lub przewodniczącym bo za to jest dodatkowa kasa, natomiast sekretarz komisji rewizyjnej , który nie ma dodatkowej kasy ma najwięcej roboty. W gminie prawie zawsze sprawdzało sie przysłowie , że "krowa która dużo ryczy, mało mleka daje"

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. MILA #2416471 | 188.146.*.* 12 sty 2018 14:59

  Tak Zwłaszcza niejaki Tomek kł. z Grunwaldzkiego obszaru .Totalna porażka co tacy jak on mogą wnieść wyborcom,nawet nie chcę zać komicznych interpelacji, wnoszonych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piwnik #2416077 | 37.47.*.* 12 sty 2018 08:02

  Jak widzę że Klimowicz jest w czołówce to ja w taki ranking niiewierzę

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Agnieszka.M #2416056 | 5.172.*.* 12 sty 2018 07:20

  Co z tego że u nas na Barankach najaktywniejszy radny jak moje dzieci uczą się do 18 w szkole.Przepełnienie szkoły widać od kilku lat, na Barankach brakuje drugiej szkoły czy drugiego miejskiego przedszkola. Jestem ciekawa czy radny zauważył że budują się nowe bloki i będzie jeszcze gorzej. ciekawa jestem kto zadecydował że zamiast nowej szkoły na Barankach, buduje się drugą salę gimnastyczną przy szkole na Suwalskiej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Tomasz Dawidowski #2416025 | 37.47.*.* 12 sty 2018 00:55

  Trudno mi się zgodzić z kryteriami rankingu.Jeżeli nie odpisałem na e-mail pani redaktor przyznała mi minusowe punkty, mimo że codziennie rozmawiam z wyborcami. Podejmuję inicjatywy na swoim osiedlu, które nie wymagają uchwały rady jak montaż progów zwalniających czy łagodzenie konfliktów sąsiedzkich ale za to też nie ma punktów. Zawsze na sesję przychodzę przygotowany, bo uważam że lepiej przed sesją w osobistej rozmowie z Naczelnikiem Wydziału czy Prezydentem wyjaśnić wszystkie niejasności niż zadawać pytania w ostatniej chwili przed podjęciem uchwały, ale za to też nie ma punktów. Satysfakcją dla mnie jest, że będąc mieszkańcem i radnym Zatorza z moim udziałem udało się na mojej dzielnicy zrobić ulicę Suwalską, Jaćwingów, Broniewskiego wykonać nowe chodniki na Sucharskiego, Krakowskiej,Mazurskiej i części ulicy Zielonej,Poprzecznej i Łąkowej po złożeniu moich wniosków na temat kanalizacji części Zatorza za rzeką mam zapewnienia że po uchwaleniu planu zagospodarowania inwestycję ruszą. Dzięki staraniom udało się wymienić wszystkie kosze i wiaty przystankowe Dofinansowanie szkoły samorządowej i rozpoczęta budowa nowej sali gimnastycznej powoduje że coraz więcej ludzi z „centrum” ,chce żeby dzieci uczyły się w Szkole Sportowej na ulicy Suwalskiej. Jestem przekonany że w przeliczeniu na mieszkańca mój okręg wyborczy w tej kadencji uzyskał największy wskażnik inwestycji. Prowadząc swoją działalność i odprowadzając podatki zawsze uważam że efektywna praca jest lepsza od efektownego zadawania pytań i interpelacji. Dlatego od wyborców zależy czy chcą radnego, który zadaje dziesiątki pytań i interpelacji i odpisuje na e-mail, czy radnego który coś zrobi na dzielnicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (13)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages