Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Biedronki i Tygryski w Wiosce św. Mikołaja

2018-01-12 10:01:06 (ost. akt: 2018-01-12 10:01:41)

Autor zdjęcia: Marlena Zarzecka

27.11.2017 dzieci z grupy Biedronki i Tygryski odwiedziły Wioskę Św. Mikołaja w Gwarku. Celem wycieczki było kultywowanie dziedzictwa kulturowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych zwyczajów.

27.11.2017 dzieci z grupy Biedronki i Tygryski odwiedziły Wioskę Św. Mikołaja w Gwarku. Na miejscu na nasz przyjazd czekały elfy, które porwały nas do wspólnej zabawy. Pod ich czujnym okiem zwiedzaliśmy miejsce, w którym mieszka i pracuje - Św. Mikołaj! Jednak zanim spotkaliśmy się z samym Mikołajem musieliśmy wykonać gwiazdkowe zadania: m.in. musieliśmy pomóc Pani Mikołajowej w jej kuchennym królestwie, ozdobić pierniczki czy posegregować listy do Św. Mikołaja - od dzieci z całego świata! Zaglądaliśmy także do wielu tajemniczych komnat, gdzie mogliśmy poznać zwyczaje bożonarodzeniowe. Po skończonej pracy mogliśmy pobawić się na Placu Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego. Kiedy w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany moment i spotkaliśmy najważniejszą postać w wiosce- Św. Mikołaja byliśmy bardzo szczęśliwi! Św. Mikołaj przy pomocy specjalnej maszyny sprawdził czy każde dziecko było grzeczne w tym roku. Całe szczęście lampka pokazywała zazwyczaj zielone światło.

Był to magiczny czas, który na pewno wszyscy na długo zapamiętają! Celem wycieczki było kultywowanie dziedzictwa kulturowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych zwyczajów.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MarlenaZarzecka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages