Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Przed studentami czas decyzji. Tysiące złotych dla autora najlepszej pracy naukowej o Ełku

2018-01-17 09:00:00 (ost. akt: 2018-01-17 09:39:43)

Autor zdjęcia: UM Ełk

KONKURS\\\ Ełcki ratusz po raz kolejny zaprasza studentów do pisania prac o Ełku i wzięcia udziału w Konkursie na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Ełkiem. Pula nagród wynosi 15 000 zł. Prace należy składać do 15 października.

Za nami dziesiąta edycja konkursu dla studentów, którzy zdecydowali się pisać o Ełku. Jak pokazały dotychczasowe edycje zainteresowanie Ełkiem jest bardzo duże. Przez 10 ostatnich lat powstało wiele prac o przeróżnej tematyce. Wiele z nich były to prace przygotowane rzez studentów architektury, ale nie brakowało też prac humanistycznych, związanych z ochroną środowiska, czy tak jak w ostatniej edycji z promocją miasta.

Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów magisterskich, inżynierskich, licencjackich, doktoranckich oraz słuchaczy studiów podyplomowych, piszących swoje prace na temat Ełku, w obszarze np. turystyki i rekreacji, polityki społecznej, administracji publicznej czy rozwoju przedsiębiorczości.

W 2017 roku na konkurs wpłynęły 23 prace: 12 magisterskich, 3 licencjackie, 8 inżynierskich. Dotyczyły one m.in. takich dziedzin jak: architektura krajobrazu, urbanistyka, gospodarka przestrzenna i turystyczna, inżynieria środowiska, budownictwo, geodezja i kartografia, promocja.

Mimo że dopiero kilka tygodni temu poznaliśmy laureatów poprzedniej edycji, władze miasta zachęcają już do składania prac w tegoroczny konkursie. Marzec i kwiecień są to miesiące, w których studenci studiów niestacjonarnych w systemie przemiennym zdają egzaminy dyplomowe. Jest to również ostatnia chwila na zmianę tematu pracy. Te osoby, które czują, że wybrały nieodpowiedni dla siebie temat pracy dyplomowej i rozważają jego zmianę, mogą jeszcze wybrać temat związany z naszym miastem, a pracę, po obronie, złożyć w konkursie. Autorzy prac konkursowych studiują na różnych polskich uczelniach. Wśród ubiegłorocznych laureatów byli zarówno absolwenci politechniki białostockiej, wrocławskiej czy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Jak przyznaje jury, prace zgłaszane do dotychczasowych edycji zawsze są bardzo ciekawe. Mimo że zaproponowane w nich rozwiązania może nie zawsze udaje się w pełni zastosować, ale często są inspiracją albo podpowiedzią przy realizowaniu różnych projektów.

— Dla nas istotne jest, że spojrzeliście państwo w sposób nowatorski, niesztampowy na te obszary, którymi się zajmowaliście i będzie nam bardzo miło, jeśli będziecie chcieli kontynuować swoją myśl na dalszym etapie edukacji albo w działalności zawodowej. Bo właśnie temu ten konkurs służy, żeby można było wykorzystać potencjał młodych ełczan, którzy mają nieskażony umysł różnymi projektami, które są na bieżąco realizowane w naszym mieście. Tego właśnie szukamy — mówił do nagrodzonych w X edycji konkursu autorów prac Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Pula nagród na ten rok wynosi 15 000 zł. Prace dyplomowe można składać do 15 października w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku. Szczegółowe informacje dostępne są w Wydziale Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Ełku (tel. 87 73 26 281).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages