Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

W marcu ruszy proces Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo Daniela R.

2018-01-19 08:50:40 (ost. akt: 2018-01-19 09:03:28)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W połowie marca ruszy proces Atiego L., obywatela Tunezji, który został oskarżony o zabójstwo 21-letniego Daniela R. w Ełku pod barem Prince Kebab.

W połowie marca przed suwalskim sądem okręgowym rozpocznie się proces o zabójstwo przeciwko Tunezyjczykowi Atiemu L., oskarżonemu o to, że zadał śmiertelny cios nożem 21-letniemu Danielowi R. pod barem Prince Kebab w Ełku. Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia rok temu.

Przypomnijmy. Kilka godzin przed północą, do baru Prince Kebab wszedł 21-letni Daniel R. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do obcokrajowców prowadzących lokal. Później miał wykorzystać chwilę nieuwagi obsługi i zabrać dwie butelki coli, wychodząc bez płacenia. Właściciel baru wraz z pracownikiem ruszyli w pogoń. Według prokuratury, pracownik kebaba, 26-letni Ati L., w szarpaninie z Danielem użył noża. Cios był śmiertelny, chłopak wykrwawił się na chodniku.

Niemal cały rok prokuratura konstruowała akt oskarżenia przeciwko młodszemu z obcokrajowców. Akt w końcu na początku grudnia trafił do suwalskiego sądu.

— Ati L. jest oskarżony o to, że w dniu 31.12.2016 r. ok. godziny 22 na ulicy Armii Krajowej w Ełku, używając noża i narażając tym samym Daniela R na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, wziął udział w bójce pomiędzy Larbi A. a Danielem R. i działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Daniela R., używając noża zadał mu nim cios w okolicę klatki piersiowej powodując ranę kłutą w klatce piersiowej po stronie lewej, uszkadzając narządy wewnętrzne, w tym worek osierdziowy i ściany przedsionka serca – co spowodowało zgon Daniela R — czytamy w akcie oskarżenia.

Algierczykowi Larbiemu A., właścicielowi baru, prokuratura postanowiła zarzucić jedynie udział w bójce i nieudzielenie umierającemu chłopakowi pomocy. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów i chciał poddać się karze uzgodnionej z prokuratorem bez przeprowadzenia rozprawy. Na takie zakończenie sprawy nie zgodziła się rodzina ofiary z uwagi na zbyt niski wymiar kary. Dlatego Algierczyka czeka zwyczajna rozprawa przed sądem.

Oskarżony o zabójstwo Daniela R. obywatel Tunezji, którego proces ruszy w marcu, nie przyznaje się do winy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ONR I MP DO GAZU #2422888 | 81.108.*.* 21 sty 2018 14:30

  Zginął pod kebabem pod tureckim nożem ale z ziomusiami zaraz mu pomożem. W ośmiu na jednego skopiemy araba a po całym gnoju zeżremy kebaba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hycel #2422610 | 217.96.*.* 20 sty 2018 22:38

  No tak ciapaty zły, uchodzca nie dobry , nie wpuszczać do kraju a tych co siedzą zarobić raport itd. A w Częstochowie na Jasnej Górze modlą się do czarnej madonny .I ja się pytam o co w tym chodzi ? W patologiczne zjeby przeczytajcie biblię to może coś i zalapiecie , bo niedługo i Jezusa z krzyża deportujecie . Z poważaniem hycel: kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Aneta #2422594 | 37.47.*.* 20 sty 2018 21:55

   Nie jest rozwiazaniem zabojstwo ale jesli ktos nie ma szacunku dla innego czlowieka i jego pracy..nie znajac jego zasad i kultury to czasem sie tak konczy ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. abcd #2422217 | 83.29.*.* 20 sty 2018 12:49

   Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj więcej na henryk-dabrowski.pl

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. LasBirnam #2421785 19 sty 2018 20:07

   W lipcu ubiegłego roku zwolniłem z wyborczych obietnic PADa , czytaj prędzej zagłosuję na pomnik M. Kajki , niż na tego osobnika ! Po błazenadzie sejmu i senatu , posłów i senatorów PiS ( nieumotywowane odwołanie pani premier Szydło, zdrada ministra Macierewicza) , politycy PiS z Ełku niech już szukają nowej pracy . W historii Europy senatorem już był koń . W samorządowych nikt z PiSu , ni z nim powiązany , wybierany być nie powinien . Do parlamentarnych, zagłosuję na konia - historia lubi się powtarzać :).

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (25)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages