Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

To będzie miejsce otwarte na wszystkich seniorów

2018-02-01 10:00:00 (ost. akt: 2018-02-01 10:41:15)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

W Ełku, w tak zwanym pałacyku przy ulicy Piłsudskiego, działa już Klub Seniora. Kolejny powstanie w jednym z pomieszczeń w Ełckim Centrum Kultury.

Klub Seniora „Senior+” w Ełku znajduje się na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 10. Jest dobrze znany wielu pokoleniom ełczan budynek. Dawniej mieszkali w nim ważni urzędnicy, później przez wiele lat znajdowało się w nim przedszkole, a w ostatnich latach miały tam swoją siedzibę różne instytucje. Teraz parter budynku "należy" do seniorów. Celem działalności Klubu będzie m.in. wspieranie osób starszych w ich codziennym funkcjonowaniu. Placówka powstała dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

We wtorek odbyło się jego uroczyste otwarcie. Z zajęć w Klubie będą mogli skorzystać przede wszystkim nieaktywni zawodowo mieszkańcy Ełku, powyżej 60 roku życia, również osoby niepełnosprawne.

Jakie atrakcje czekają na członków klubu? Planowane zadania to m.in. takie zajęcia edukacyjne jak biblioterapia, wykłady, pogadanki, terapia zajęciowa, zajęcia usprawniające ruchowo, aktywności ruchowej, kinezyterapii, zajęcia rekreacyjne, udział w różnych wydarzeniach kulturalnych. W ramach klubu będzie udzielane wsparcie w celu zachowania więzi rodzinnych, prowadzona będzie współpraca z placówkami medycznymi oraz instytucjami mającymi wpływ na poprawę życia seniorów. Prowadzone będą także animacje środowiska lokalnego na rzecz osób starszych.

— Wierzę, że będzie to miejsce łączące pokolenia ełczan, bo właśnie od naszych seniorów możemy się sporo nauczyć — mówił podczas otwarcia Klubu Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Łączny koszt inwestycji to 150 tys. zł, w tym dofinansowanie w wysokości 120 tys. zł ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Klub będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

tom

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rolnik #2432164 | 159.205.*.* 2 lut 2018 17:49

    tym razem święta krówka tnie wstęgę wraz z byczkiem????

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages