Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

W końcu ruszyła sygnalizacja na Dąbrowskiego. Na razie testowo

2018-02-05 15:48:26 (ost. akt: 2018-02-05 15:55:43)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Ponad trzy lata po otwarciu galerii handlowej, na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Armii Krajowej ruszyła sygnalizacja świetlna. Na razie tylko testowo, ale urzędnicy zapowiadają, że światła zostaną uruchomione w przyszłym tygodniu.

Galeria handlowa Brama Mazur oficjalnie swoją działalność rozpoczęła w sierpniu 2014 roku. Umowa podpisana wcześniej z głównym inwestorem, Master Management Group, obejmowała nie tylko budowę galerii ale również remont ulic okalających budynek, czyli fragmenty Dąbrowskiego, Kościuszki i Armii Krajowej. Większość tych prac została zakończona w terminie, jednak konflikt finansowy na linii główny wykonawca - podwykonawcy spowodował, że od 2014 roku skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Dąbrowskiego jest niedokończone. Co prawda ruch odbywa się tam normalnie, ale nie ma obiecanej sygnalizacji świetlnej. Z tego niezadowoleni są mieszkańcy okolicznych bloków i ci kierowcy, którzy regularnie poruszają się ulicami Armii Krajowej i Dąbrowskiego.

Podwykonawcy już kilkakrotnie zapowiadali uruchomienie świateł. Termin jednak cały czas się przesuwał. Wygląda jednak na to, że tym razem kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Próbnie sygnalizację świetlną uruchomiono w niedzielę 4 lutego.

— W tej chwili sygnalizacja "miga" na żółto, jest w fazie testowej. Mamy informację, że w piątek 9 lutego przyjedzie specjalista, który ma skalibrować sygnał z kamerami. Można więc założyć, że w przyszłym tygodniu sygnalizacja będzie działała tak, jak należy — zapowiada Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku.

Więcej o tym temacie już niedługo na łamach "Rozmaitości Ełckich".

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mmuuu #2445454 | 83.9.*.* 21 lut 2018 16:42

  21 luty i pierwszy sukces - całe 20 minut skrzyżowanie było pod kontrolą sygnalizacji

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mks #2442333 | 217.99.*.* 17 lut 2018 08:31

   Tydzień minął, kamer nie zamontowano do dziś. Niestety władze po raz kolejny zrobiły sensację zamiast dać spokojnie realizować należne zobowiązania wykonawcy. W mediach powinien wypowiadać się przedstawiciel wykonawcy a nie prezydent do którego kierowane są teraz pretensje

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ahuj #2441756 | 83.9.*.* 16 lut 2018 15:05

    Dziękuję za działającą sygnalizację. Nareszcie można jeździć bezpiecznie i komfortowo, nawet w godzinach szczytu. Super jest mieć takich gospodarzy na "naszym podwórku", nie dadzą sobą pomiatać, są stanowczy i zdecydowani, i nikt im nie będzie mówił, że białe jest białe...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. tutejszy #2441051 | 5.172.*.* 15 lut 2018 17:52

    15 lutego, godzina 15. Sygnalizatory mrygolą na żółto. Kamer jak nie było, tak nie ma (Tomek, idź i sprawdź w końcu). Myślę, że wszystko zostanie uzupełnione i uruchomione jutro, najdalej w sobotę. Przecież komu jak komu, ale Zastępcy Prezydenta wierzyć trzeba i należy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. zulu #2439122 | 46.151.*.* 13 lut 2018 10:16

     Cóż za zabawna wymiana zdań bo chyba nie myśli.Inwestor galerii miał zrealizować sygnalizację i od tego obowiązku chciał się wymigać - sprawa trafiła do sądu - tak się domyślam.Teraz po trzech latach sprawa jest finalizowana - poczekajmy chwilę ,trochę cierpliwości. Z jaką lubością potrafimy rozliczać kogoś za rzeczy za które czasem nie ma wpływu i musi powtarzać obietnice jakiegoś wykonawcy ale wszystkim się wydaje że to wiceprezydent włazi na słup i montuje te kamery. Ten przykład pokazuje że nie zawsze prywatne inwestycje wpisują się w oczekiwania władzy samorządowej,nie zawsze inwestorzy są do końca uczciwi .

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     Pokaż wszystkie komentarze (50)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages