środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Miliony na start-upy. Wsparcie z rządowej agencji otrzymają trzy ełckie biznesy

2018-02-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-10 15:30:19)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przyznała blisko 79 mln zł dofinansowania dla 102 start-up’ów ze wschodniej części Polski. W tym gronie znalazły się trzy start-upy z Ełku

Psycho Sparrow Boots, Safestrobes i Flexwing - oto trzy ełckie start-upy, które mogą liczyć na dofinansowanie z PARP. Wybrane do wsparcia przedsięwzięcia biznesowe rozwijane były wcześniej w ramach programów inkubacji sfinansowanych w ramach działalności „Hub of Talents”. To wspólny projekt 6 technoparków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w tym Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku.

Psycho Sparrow Boots zajmuje się produkcją personalizowanego obuwia do szybkiej jazdy na łyżwach i rolkach otrzymał dofinansowanie w kwocie 779 tys. 654 zł. Safestrobes to z kolei projekt przygotowujący oświetlenie stroboskopowo-nawigacyjne do ultralekkich statków powietrznych. Safestrobes z PARP otrzymało 793 tys. 220 zł. Natomiast Flexwing zajmuje się produkcją rozkładanych systemów konstrukcyjnych z zastosowaniem w przemyśle jachtowym, lotniczym i energetycznym. Kwota dofinansowania to 601 tys. 389 zł.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. LasBirnam #2439570 13 lut 2018 18:40

  Po wywaleniu znakomitej większości panów i pań dyrektorów, prezesów, doradców i pidobnego autoramentu, cena za menagera w Ełku by spadła

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. LasBirnam #2439564 13 lut 2018 18:37

  kB ...... Wybacz ! Nie zdawałem sobie sprawy z wielkości diet radnych . Naprawdę . Moim zdaniem za to co robiá , oni powinni płacić ! Dobrze napisałem ! Pasożytują na mieście . Gdyby zaczęli realizować umowy z suwerenem ...jestem skłonny płacić im zawodowo , nawet do 50 tys/ m-c . Rozwodnienie czyli ilość nie jest mi potrzebna . Może 5 ciu ? Niech poczują co to jest konkurencyjność . Stare rody komunistyczno-ubecko-dawaniedupydlakarie ry , też nie są mi potrzebne . No i zła wiadomość dla Ciebie - lekarzu lecz się sam . Jeśli Ty sobie nie pomożesz, żaden radny tego sa Ciebie i za każdego innego , nie zrobi . Decyduj się ! Robimy przetarg ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kB #2439539 | 89.228.*.* 13 lut 2018 18:06

  Rozszerzyłbym "wykładnię" podatku od nieruchomości - środki te powinno miasto konsumować na potrzeby mieszkańców, np. w ramach podatku nieruchomości w obrębie miasta, za które wnoszony jest podatek powinny być sprzątane przez miasto. Teraz spółdzielnie, wspólnoty, indywidualni właściciele mają obowiązek sprzątania chodników znajdujących się przy ich nieruchomościach. Czyli po pierwsze dodatkowy odpadnie koszt związany z utrzymaniem nieruchomości, a pieniądze z podatku nie będą przejadane. Druga sprawa to koszty utrzymania radnych - np. radny Suryn (dla jasności - nie mam nic przeciwko Panu) - 13.000 zł za 2016 r., to dla wyrównania parytetu radna Awramik (też tylko dla przykładu) - 14.300 zł za 2016 r., przewodniczący RM - ponad 17.800 zł, też za 2016 r. Dane są ogólnie dostępne na stronie BIP UM w Ełku. Zaniżmy wszystkim radnym diety do 13 tysięcy to daje nam ok. 300.000 zł m-cznie, czyli 3.6 mln zł rocznie czyli w kadencji - 14,4 mln zł. Takie są koszty samych diet (i to zaniżonych na potrzeby wyliczeń). Sugestie i rozwiązania same się nasuwają. Radny to nie sposób na zarobek. Nie mówię, żeby likwidować diety, ale uczciwie spójrzmy na koszty radnego : biuro - nie, komórka - w standardzie każdy już ma po kilkaset minut darmowych i smsów, koszty pisania czegokolwiek - ryza 15 zł (poszalejemy), toner do drukarki (zamiennik) - 50 zł (też poszaleliśmy), komputer - prawie każdy ma w domu, a jak nie to wystarczy długopis. Prąd - faktycznie - 50 zł (znowu oddaliśmy się szaleństwu). Wyjazdy i delegacje - no cóż, nie wiem - zarówno gdzie i na jak długo oraz po co? Szanuję pracę każdego oraz służbę dla lokalnej społeczności i fajnie byłoby gdyby ktoś pomyślał o nas - mieszkańcach - jak zaoszczędzić nam wydatków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. LasBirnam #2439193 13 lut 2018 11:55

  kB ..... To co ? Może ,,mały,, przetarg ograniczony ? Celem przetargu nie będą stołki , a realizacja określonych celów na rzecz MIASTA ! Nacisk na miasto , nie pojedyńczy jego mieszkańcy . Umowa pomiędzy sewerenem , a zatrudnionym - suweren zbierze tyle głosów , by zatrudniający się został radnym , w zamian radny realizuje umowę obwarowaną jego , radnego materialną odpowiedzialnością . Pierwszy pkt - obniżenie stawek podatkowych od nieruchomości do najniższego możliwego poziomu - na zawsze !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. LasBirnam #2439040 13 lut 2018 08:36

  KOMUNIZM ! Komunizm chlupie we łbie Urzędu Miasta , Starostwa , Urzędów . Za komuny budżet był ustalany odgórnie . Tylu mieszkańców , tyle podatków, taka kwota do koryta . Dziś robią to samo , plus INNOWACJA , tylu zatrudniliśmy własnych wyborców , czyli tyle musimy zedrzeć z mieszkańców ! Pytanie pomocnicze - przez te wszystkie lata szumowinokracji , ile nabrali kredytów ( spłacone z odsetkami ) dotacji , które by dostać musieli brać kredyty .....ktoś policzył ile to setek milionów ? U prywaciarza jedno miejsce pracy kosztuje 200 tys. A te miliony ,,unijne,, , ile wygenerowały DOCHODOWYCH miejsc pracy w Ełku ? Dlatego w tym roku należy zagłosować na pomnik M. Kajki !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages