Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W tym roku Ełk będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości

2018-02-06 13:30:00 (ost. akt: 2018-02-06 13:35:55)

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

Na ten rok przypada setna rocznica odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości. Z tej okazji ełcki ratusz planuje cykl wydarzeń kierowanych do mieszkańców Ełku. Sposobność do świętowania będą mieli wszyscy, bez względu na wiek.

W tym roku będziemy obchodzić stulecie odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości. Z tej okazji na ełczan czekać będzie mnóstwo ciekawych wydarzeń i atrakcji, które planuje miejski ratusz. Obchody tej ważnej rocznicy rozpoczną się właściwie już teraz.

— Serdecznie zapraszam wszystkich ełczan do udziału w Ełckim Quizie Historycznym „Ełk o Niepodległej”. Co miesiąc zadamy ełczanom 10 pytań związanych tematycznie z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Co miesiąc 10 osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, otrzyma od nas nagrody — tłumaczy prezydent Tomasz Andrukiewicz. I dodaje, że na pytania będzie można odpowiadać na Facebooku ełckiego ratusza, ale też na jego stronie internetowej, na adres mailowy oraz pisemnie.

Oprócz tego ratusz w trakcie całego roku planuje szereg wydarzeń. Powstaną murale i graffiti na ełckich obiektach, nawiązujące do historii odzyskania niepodległości. Ełccy muzycy nagrają album nawiązujący do rocznicy tych ważnych wydarzeń. Ełczanie będą też moli podziwiać historyczną wystawę na Placu Jana Pawła II, czy też objechać Ełk autobusem, w którym poznają osobiście marszałka Piłsudskiego i inne postacie związane z odzyskaniem niepodległości. Ratusz zapowiada też cykl wydarzeń sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.

— Te całoroczne działania będą skierowane do wszystkich, od dzieci w szkołach, przez nastolatków, aż po nobliwych ełckich seniorów. Stulecie odzyskania niepodległości to wydarzenie, w którym, mamy nadzieję, wezmą udział wszyscy ełczanie. W tej chwili opracowujemy szczegółowy kalendarz wydarzeń, który niedługo zaprezentujemy — dodaje prezydent miasta.

Już teraz można na adres urzędu miasta wysyłać "życzenia dla Niepodległej" i podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami związanymi ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Życzenia oraz przemyślenia mieszkańców Ełku związane z setną rocznicą zostaną zebrane, a najciekawsze z nich opublikowane w biuletynie wydanym przez Urząd Miasta Ełku.

Więcej informacji udziela Wydział Promocji, Sportu i Kultury UM Ełku, e-mail: i.arciszewska@um.elk.pl, tel. 87 732-61-23.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages