Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Miasto rozdało 100 tysięcy ełckim klubom sportowym

2018-02-08 09:00:00 (ost. akt: 2018-02-08 09:07:17)

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

Od kilku lat w Ełku przyznawane są tytuły Sportowej Marki Miasta oraz dotacje na rozwój lokalnego sportu. W tym roku Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, wyróżnił pięć klubów. Wartość przyznanych dotacji to 100 tysięcy złotych.

— Marka to kwintesencja tego, co najlepsze stąd pomysł, by Sportowa Marka Miasta była przyznawana tym klubom, które wykażą, że mają siłę by utrzymać nie tylko dobry wynik sportowy, ale i przynosić prestiż swojemu klubowi i miastu. Klubom, które mają tradycję i osiągnięcia — wyjaśnia Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

I jak dodaje prezydent nie zawsze muszą być najlepsze. Sport jest rywalizacją i jest nieprzewidywalny. Można bowiem być doskonale przygotowanym, ale w czasie rywalizacji różne rzeczy mogą się przydarzyć.

W tym roku tytuł Sportowej Mark Miasta trafił do pięciu ełckich klubów. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli najpopularniejszej i najbardziej powszechnej dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna. Mazurski Klub Sportowy Ełk, który kontynuuje tradycje takich klubów jak Mazur, Płomień czy Kolejarz, otrzymał dotację w kwocie 40 000 zł.

W Ełku mamy też ogromne tradycje związane z boksem, dyscypliną która po wojnie bardzo mocno się rozwijała. Teraz mamy doskonałych zawodników, również w kadrze. Trenowali tu ludzie, którzy zdobywali medale na Igrzyskach Olimpijskich. Miejski Klub Bokserski "Mazur" Ełk otrzymał dotację w kwocie 13 000 zł.

Tradycje olimpijskie wiążą się również z UKS MOS Ełk. Dawniej zawodnikiem, a obecnie trenerem jest tam Sebastian Kosiorek, który dwukrotnie uczestniczył w IO. Wioślarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku otrzymali dotację w kwocie 26 000 zł.

Z kolei siatkarze z Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego FPP MIKRO Ełk dostali 13 000 zł.

— Po raz pierwszy znaleźliśmy się w tym gronie. Jesteśmy po czerech latach pracy. Zaczynaliśmy z zawodniczkami które miały po 9 lat, teraz są to już 13-latki. Rozumiemy, że jest to duże wyróżnienie i będziemy walczyć, żeby nikogo nie zawieść i dostarczyć dużo pozytywnych emocji — mówi trener Tomasz Przekop.
Tytuł Sportowej Marki Miasta na rok 2018 otrzymał także Uczniowski Klub Sportowy MMA Team Ełk, dzięki czemu klub dostał dotację w kwocie 8 000 zł.

tom
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2436233 | 5.172.*.* 8 lut 2018 09:53

  Cały czas byłem pewien ,że po to jest szkoła sportowa aby tam zrzeszać najzdolniejsze dzieci i młodzież. Jaka to sportowa marka Ełku ten twór ...Mikro ? Jakie sukcesy ma ten zespół w lidze wojewódzkiej ? jakie na ogólnopolskiej? Nie ważne jak napisany wniosek.... Ważne kto ocenia i obok kogo stoi się na zdjęciach.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages