Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Przypomnimy sobie piosenki Agnieszki Osieckiej

2018-02-09 10:12:37 (ost. akt: 2018-02-09 10:21:40)

Ełczanie będą mieli okazję powrócić do ponadczasowych piosenek Agnieszki Osieckiej. Nula Stankiewicz zagra w ECK 8 marca.

Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niezwykły klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Nulę i Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…

Występują:
Nula Stankiewicz – śpiew
Janusz Strobel – gitara, aranżacje
Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon

Nad koncertem „Byle nie o miłości” patronat objęła Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”. Koncert ten jest zapowiedzią płyty, która na rynku muzycznym ukaże się 9 października, w rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej.

Koncert "Byle nie o miłości - Nula Stankiewicz", 8 marca w godzinach 19:00 - 20:30 w Ełckim Centrum Kultury

Bilety: Przedsprzedaż - 45 pln do 28.02, od 01.03 - 55 pln
Bilety w Kasie ECK lub www.eck.elk.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages