Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Perełki spotkały się ze Strażnikiem Miejskim

2018-02-10 12:38:22 (ost. akt: 2018-02-10 12:38:24)

Autor zdjęcia: Ewa Kil

6 lutego 2018r. 5-6-latki z grupy V z Miejskiego Przedszkola Perełka w Ełku kolejny raz spotkały się ze strażnikiem miejskim St. Specjalistą Magdaleną Milewską, aby porozmawiać na temat swego bezpieczeństwa.

Tym razem rozmowa toczyła się wokół zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych miejsc i właściwych zachowań podczas zabawy, czym zaimponowały pani M. Milewskiej. Uważnie słuchały o zagrożeniach wynikających z bezmyślnej zabawy śnieżkami, zjazdu na saneczkach w niewłaściwej pozycji, czy braku odpowiednich ochraniaczy podczas zabaw na łyżwach, nartach, czy sankach. Wciąż jednak wymagają przypomnienia o zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne i wynikających z tego konsekwencji.

W związku z Międzynarodowym Dniem Internetu pani M. Milewska w przystępny sposób przybliżyła dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu, komputera, telefonu. Dzieci dowiedziały się też, jakich informacji nie można podawać osobie, z którą kontaktujemy się przez internet.

Na zakończenie, w nagrodę za wiedzę i aktywne zachowanie podczas spotkania St. Specjalista Magdalena Milewska wręczyła dzieciom naklejki ,,Jestem bezpieczny” i kolorowanki. Zrobiliśmy też wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy p. Magdzie Milewskiej za poświęcony czas i przekazanie kolejnej dawki wiedzy naszym wychowankom.

Ewa Olszewska


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ewa85

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages