Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Rozbudowa SP5 już pewna. Będzie trwała kilka lat

2018-02-15 08:54:03 (ost. akt: 2018-02-15 09:02:15)

Autor zdjęcia: SP 5 w Ełku

Prezydent Ełku spotkał się wczoraj (14.02) ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku i przekazał informacje na temat planów budowy nowego bloku dydaktycznego z funkcją świetlicy, stołówki, auli szkolnej i kuchni. W nowym obiekcie znajdzie się również miejsce na dodatkowe oddziały przedszkolne.

W najbliższym czasie prezydent Ełku zleci opracowanie projektu technicznego.

— Realizacja inwestycji w związku z wielomilionowym nakładem środków finansowych, będzie realizowana w cyklu wieloletnim, tak jak dzieje się to w przypadku innych miejskich wielomilionowych inwestycji — poinformował prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Podjęcie decyzji poprzedziły analizy demograficzne, analiza potrzeb szkoły oraz planów rozwoju osiedla Jeziorna. Na opracowanie projektu, po wcześniejszych analizach i spotkaniach z Radą Rodziców i dyrekcją szkoły, znalazły się środki finansowe w budżecie miasta, który przyjęła Rada Miasta Ełku na wniosek prezydenta.

Rozbudowa SP5 to odpowiedź na postulaty rodziców. Już przed ubiegłoroczną reformą systemu edukacji pojawiały się problemy ze zbyt małą powierzchnią budynku. Po reformie, kiedy do "piątki" zaczęło uczęszczać jeszcze więcej uczniów, sytuacja stała się trudniejsza. Pod koniec 2017 roku rodzice dzieci z SP5 zebrali ponad tysiąc podpisów pod petycją o rozbudowę i rozwój szkoły. Petycja została złożona na ręce prezydenta miasta.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages