środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Stypendia trafiły do utalentowanych artystów

2018-02-15 10:27:59 (ost. akt: 2018-02-15 10:37:20)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Wczoraj (14.02) prezydent Ełku przyznał 11 stypendiów utalentowanym ełckim artystom. Beneficjenci to wokaliści, instrumentaliści i tancerze

Prezydent Ełku przyznał 11 stypendiów utalentowanym artystom z dziedziny śpiewu, tańca i muzyki na rok 2018. Łączna wartość przyznanych stypendiów to 43 tys. zł.

— O przyznanie stypendiów artystycznych wnioskowało 25 osób. Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły, która oceniała wnioski, wybrałem 11 osób. Stypendyści otrzymają wsparcie finansowe w celu rozwijania swych uzdolnień w różnych dziedzinach sztuki — powiedział na uroczystości rozdania stypendiów prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Ełku przyznawane są od 2013 roku. Stypendium przeznaczone jest dla osób szczególnie utalentowanych, które reprezentują wysoki poziom artystyczny, zamieszkujących lub działających na terenie naszego miasta. Stanowi ono wyraz uznania dla osiągnięć kandydata, jest także formą wsparcia dalszego rozwoju artystycznego artystów, twórców kultury i sztuki.

W ciągu 6 lat przyznano łącznie 54 stypendia. Łączna wartość przyznanych stypendiów artystycznych w latach 2013-2018 to kwota 228 tys. zł.

źr. UM Ełk

Stypendyści w roku 2018:


Kacper Kasprzak - muzyka i taniec
Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, gra na instrumentach klawiszowych, laureat konkursów muzycznych, brał udział w licznych koncertach charytatywnych.

Cezary Chudziński - muzyka i taniec
Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Dwójka”- Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

Diana Dołgoszej - muzyka i taniec
Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

Mikołaj Zgódka - śpiew
Solista, śpiewak operowy, wykonawca arii tenorowych. Chórzysta oraz solista Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Role w operach m.in. „Rzekoma Ogrodniczka” W. A. Mozarta (rola Hrabiego Belfiora); „Ariodante” G. F. Haendla (rola Lurcania); „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta (rola Księcia Tiamina) oraz „Karnawał Wenecki” A. Campa (rola Gracza). Brał udział w koncercie „Requiem d-moll” granym m.in. w Ełku.

Dominika Krassowska - muzyka
Wokalistka, gitarzystka, absolwentka Szkoły Muzycznej wEłku. Z sukcesami brała udział w licznych konkursach i festiwalach wokalnych. W planach ma naukę wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.

Aleksandra Joanna Słyż - muzyka i taniec
Muzyk instrumentalista, licencjat uzyskała z reżyserii dźwięku na Uniwerstytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, licencjat z kompozycji w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, zaś licencjat z kompozycji elektroakustycznej w Roay College od Music w Sztokholmie. Laureatka licznych konkursów muzycznych.

Wiktoria Zawistowska – Tyliba - śpiew
Wybitna wokalistka - mezzosopran, studentka studiów doktoranckich z zakresu śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych, uczestniczka licznych kursów i warsztatów śpiewu.

Omar Karabulut - muzyka i taniec
Student IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, na Wydziale Tańca w Bytomiu. Dysponuje nie tylko talentem tanecznym i aktorskim, ale także osobowością sceniczną. Laureat licznych nagród m.in. za choreografię.

Paweł Borzeński - muzyka i taniec
Magister sztuki, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, nauczyciel muzyki w ełckich szkolach podstawowych, swoją twórczość prezentuje na licznych festiwalach piosenki autorskiej i poetyckiej.

Andrzej Grzybowski - muzyka i taniec
Wybitny muzyk, akordeonista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych.

Krzysztof Grzybowski - muzyka i taniec
Wybitny muzyk, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych, pierwszy w historii klarnecista w klasie prof. Sabiny Meyer – najwybitniejszej klarnecistki na świecie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kakuki #2441279 | 89.228.*.* 15 lut 2018 23:20

    Porzeczek zbierać to nie ma komu ale...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages