Język migowy w Niezapominajce

2018-02-15 11:15:52(ost. akt: 2018-02-15 11:17:42)

Autor zdjęcia: Barbara Markowska

Język migowy to język naturalny, wizualno-przestrzenny służący do porozumiewania się bez używania narządu słuchu. Na komunikat w języku migowym składają się znaki manualne, mimiczne oraz ruchy wykonywane głową czy tułowiem.
Wychowankowie Miejskiego Przedszkola Niezapominajka grupy "Pszczółki" i "Biedronki", mają możliwość nauki języka migowego, który prowadzi Aleksandra Furtak,-pedagog specjalny, terapeuta, wykładowca i trener.

Zajęcia odbywają się metodą pedagogiki zabawy, a organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób niesłyszących "Nie Migaj Się" w Giżycku przy współpracy z Urzędem Miasta Ełk zadanie publiczne w zakresie:poprowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-6 lat z języka migowego.  Zajęcia odbywają się bezpłatnie, raz w tygodnie. W ramach zajęć każdy z uczestników otrzymuje zeszyt ćwiczeń.

Nadrzędnym celem nauki języka migowego jest uwrażliwienie na pozawerbalną formę komunikowania się, oraz kształtowanie umiejętności komunikowania w językiem dla osób niesłyszących.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mpn3

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5