Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Perełkowe Gumisie w sali Kolej na klocki

2018-02-19 14:50:20 (ost. akt: 2018-02-19 14:54:16)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

W dniu 13.02.2018 roku dzieci z grupy Gumisiów, z nauczycielką Elżbietą Wysocką, z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, odwiedziły salę edukacyjną "Kolej na klocki”.

W biegu się rozbierały, żeby jak najszybciej móc bawić się klockami dużymi – cegłami budowlanymi, małymi, magnetycznymi, lego, Geomag, Loowi. Państwo Tolsdorf jednak zaplanowali krok po kroku czas Gumisiom. Najpierw omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z sali, potem dzieci zapoznały się z różnymi kącikami i wydzielonymi przestrzeniami oraz rodzajami klocków.

Następnie Gumisie projektowały budowle przy stolikach z figur geometrycznych. W dalszej części zajęć dzieci zostały podzielone na grupy, z których każda wybrała sobie rodzaj klocków do tworzenia różnorodnych konstrukcji. Powstały ciekawe konstrukcje – basen, domek, działo armatnie, plaża Bartosze, korony, książki, domek z ogródkiem, roślinkami, samochód itp. To był super spędzony czas, który sprzyjał rozbudzaniu ciekawości, kreatywności dzieci oraz tworzeniu relacji między dziećmi – współdziałania, koleżeńskości. Na zakończenie pobytu Gumisie otrzymały pamiątkowe naklejki.

Mamy nadzieję, że to nie była jedyna wizyta w ,, klockowni” i jeszcze tam wrócimy.

N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages