środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

W Ełku będzie bezpieczeństwo wewnętrzne i inne kierunki studiów

2018-02-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-28 12:09:28)

Autor zdjęcia: WSTiS UWM w Ełku

EDUKACJA\\\Nowy kierunek studiów — bezpieczeństwo wewnętrzne — będzie dostępny na WSTiS w Ełku od października. Na 2019 zapowiadane jest też otwarcie innych kierunków.

Nowy kierunek studiów — bezpieczeństwo wewnętrzne — będzie dostępny na Wydziale Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku od października 2018 roku. W tej sprawie 22 lutego spotkali się w Olsztynie prezydent Tomasz Andrukiewicz oraz Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego.

— Nabór prowadzony będzie na studia I stopnia w systemie dziennym, wieczorowym i niestacjonarnym. O systemie, w jakim będzie funkcjonował nowy kierunek studiów w Ełku zadecyduje zainteresowanie studentów, tzn. ilość zgłoszeń w danym systemie — informuje prezydent Ełku.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne mają charakter interdyscyplinarny i łączą przygotowanie z dziedziny nauk: prawnych, administracyjnych, ekonomicznych, humanistycznych, zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji publicznej w Polsce.

— Studenci zdobywają niezbędną wiedzę ogólną na temat funkcjonowania państwa, prawa i społeczeństwa oraz wiedzę specjalistyczną min. w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony mienia, obiektów i obszarów, kryminologii i kryminalistyki, którą powinni dysponować wykwalifikowani funkcjonariusze publiczni zdolni do prowadzenia spraw państwa i ochrony obywateli w stanach zagrożeń — czytamy w opisie kierunku.

To nie koniec zmian. W tej chwili na WSTiS w Ełku studiować można administrację oraz geodezję i kartografię. Być może do grona studentów dołączą w 2019 roku ci kształcący się w dziedzinach pedagogiki wczesnoszkolnej i pielęgniarstwa.

— Szczególnie ważnym punktem byłoby pielęgniarstwo. Średnia wieku pielęgniarek w naszym mieście to prawie 50 lat. Niedługo te najbardziej doświadczone będą odchodzić na emeryturę. Dlatego tak ważne jest zachęcanie do kształceniu w tym kierunku. Najbliższe miasta, gdzie to możliwe, to Suwałki i Olsztyn — dodaje Tomasz Andrukiewicz.

Decyzja o uruchomieniu tych dwóch kierunków jeszcze nie zapadła. Muszą ją poprzedzić badania zainteresowania potencjalnych studentów.

opr. mro


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gora #2454366 | 46.151.*.* 5 mar 2018 10:29

  potrzebne nam są kierunki techniczne - mechanika,robotyka,automatyka .Trzeba nam układać się z Politechniką a nie uniwersytetm który kształci w specjalnościach miękkich.Tu potrzeban jest tylko kreda i pan doktor lub zabiegany mgr z urzędu a na kierunkach ścisłych trzeba pracowni profesorów inżynierów i nowoczesnych maszyn. Ot co.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. edek #2450340 | 37.47.*.* 28 lut 2018 14:52

  decyzja nie zapadła i pewnie nie zapadnie ale przed jesiennymi wyborami brzmi wybornie. Nasi kochani samorządowcy znowu coś obiecali.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sanacyjny chłop #2450224 | 77.253.*.* 28 lut 2018 12:41

  a kiedy będzie McDonald, żeby mój syn jak skończy te studia to miał zagwarantowaną pracę i mógł spłacić kredyt zaciągnięty na te nauki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages